Lacrosse > Ženský lakros > Náš velký úspěch: Scheider Cup ve Frankfurtu nad Mohanem

Náš velký úspěch: Scheider Cup ve Frankfurtu nad Mohanem

9.11.2018

Tréninky nás baví. Zápasy v Radotíně a na Mrázovce jsou super. Ale když náš tým vyrazí na turnaj do zahraničí, to je teprve něco! I tentokrát jsme zamířily do Německa, konkrétně do Frankfurtu nad Mohanem, kde se každoročně koná tzv. Scheider cup. Účastní se ho jak ženské týmy U16 a U19, tak i mužské. 

Za TJ Sokol I. Smíchov jsme vyrazily jako SIS FOXES spolu s trenérkami Ivetou Drbohlavovou a Alicí Pečinkovou, díky nimž jsme tam, kde jsme. Jako tým pod 16 let, tedy U16, nás jelo deset, měly jsme v týmu i dvě mladší šikulky, které s námi skvěle držely krok. Kromě SIS FOXES s námi jela ještě česká reprezentace náramně talentovaných hráček, které se v letošním létě zúčastnily Mistrovství Evropy v Polsku, kde obsadily krásné 2. místo.

Poslední říjnový víkend pro nás na frankfurtském hřišti znamenal velikou námahu, úsilí a taky nervy. Samozřejmě, že jsme si tam zažily také spoustu legrace a úžasných okamžiků s partou, se kterou se máme opravdu hodně rádi.

Už první den byl důvodem k oslavě, protože jsme v zápasech porazily všechny tři německé týmy – Stuttgart, Berlín i domácí Frankfurt, a to vždy s vysokým skórem. Za odměnu jsme večer vyrazily do víru velkoměsta na nákupy a nakonec na zasloužený kebab. 

Přestože jsme i v neděli ze sebe vydaly maximum, naše síly už bohužel nestačily na to, abychom porazily další český tým z Radotína. Jejich holky hrály skvěle, a proto získaly první místo, přičemž nás posunuly na druhé. I tak jsme měly obrovskou radost, nejen proto, že se Česká republika umístila na prvních dvou místech jak v U16, tak i v U19, ale i protože jsme měly možnost, abychom se díky tomuhle skvělému sportu dostaly do zahraničí a poměřily síly s německými týmy. 

Na turnaj jsme i tentokrát cestovaly autobusem, kde panovala celou dlouhou cestu až do Frankfurtu báječná atmosféra. Moc děkujeme Sokolu I Smíchov, že nám tuto cestu plně uhradil. Domů jsme si přivezly krásný pohár, který stál hned na prvním tréninku celou dobu uprostřed hřiště. 

Uděláme všechno proto, aby příští zahraniční turnaj, BERLIN OPEN, který by se měl konat v červnu 2019, dopadl přinejmenším stejně skvěle.

Ellen Pantazopoulou za tým U16:  Klára Brožová, Julie Cechlová, Veronika Drbohlavová, Anežka Fojtů, Matylda Fojtů, Adina Kremlíková, Nikol Nevolová, Sofie Pantazopoulou a Sára Sverenyaková.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193