Lacrosse > Mužský lakros > Národní fieldlakrosová liga má za sebou první třetinu

Národní fieldlakrosová liga má za sebou první třetinu

3.7.2013

foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě
foto Petr Poupě

(pch) - Slunný víkend přivítal na kbelském hřišti další pokračování cirkusu NFLL. Předkrm již tradičně obstarali v pátek Radotínští, kteří ve své tvrzi přivítali TJ Malešice.

Malešice po dvou předchozích prohrách nebyly v dobrém rozpoložení a navzdory zlepšenému výkonu zejména ve třetí části utkání na dravé Kustody nestačily a ze zajímavého zápasu si odnesly prohru 15:9.

TJ Malešice vs. Custodes Radotín 9:15 (2:7, 0:2, 5:1, 2:5)
Nej. střelci:
MAL: Beran T.,  Adamiec, Podroužek O. a Šedivec po 2
RAD: Moravec 8

Sobotní ráno nachytalo v nedbalkách Slavii, která měla kvůli začínajícím prázdninám a marodce horko těžko dost hráčů, aby vůbec mohla nastoupit k utkání. Do dresu se musel převléci dokonce i její trenér Chmelař a utkání tak začalo o deset minut později.

O to překvapivější pak bylo, co se dělo na hřišti. Než se na časomíře vůbec objevilo první dvojciferné číslo, zkoprnělé Malešice už prohrávaly 4:0 – všechny branky Slavie obstaral právě Chmelař po asistencích Sochny, nebo Sochna po asistencích Chmelaře. A právě tenhle náskok nakonec rozhodl o větším klidu v závěru na straně Slavie, třebaže Spalovači ještě v první části dokázali srovnat na 4:4. To bylo ale vše. Slavia se nenechala rozhodit ztraceným náskokem a opanovala utkání. Vítěznými face-offy nenechala Malešice dostat se do hry a dobrým pohybem v útoku přidělávala vrásky malešickým obráncům a zářezy do hole Martina Davida, který musel zaskočit v brance hostí za zraněného brankařského guru Iva Nedvěda. Domácí si v průběhu utkání sebejistě drželi tří až pětigólový náskok a v klidu přečkali i závěrečný neplodný nápor Malešic.

LC Slavia vs. TJ Malešice 18:15 (6:4, 4:3, 3:1, 5:7)
Nej. střelci:
SLA: Chmelař 4 a Levý po 4
MAL: O. Podroužek 5

Ve druhém sobotním utkání si odbyli premiéru v letošním ročníku NFLL slovenští Tricksters, kteří vyzvali na souboj ambiciózní Jižní Město. Jižní Město mělo skvělý nástup a Bratislavané si v první periodě téměř nesáhli na míč. Jižní Město pokračovalo v dobré hře i ve druhé části hry a i díky střelecké nemohoucnosti Bratislavanů si do poločasu si vybudovalo pohodlný náskok 8:1. Ve třetí periodě se Tricksters konečně našli a dokázali se třemi brankami přiblížit soupeři na dostřel. Ten ovšem nenechal nic náhodě a díky Noskovi a Došlému ihned odpověděl. Poslední perioda byla ve znamení testování a zkoušení nových signálů na straně Jižního Města, takže se není co divit, že ji Tricksters vyhráli 2:0 a zkorigovali výsledek na přijatelných 11:6.

SK Lacrosse Jižní Město vs. Tricksters Lacrosse Team 11:6 (3:0, 5:1, 3:3, 0:2)
Nej. střelci:
JME: Černík a Došlý po 3
TRI: Kramár, Lichtner a Holoda po 2

Tricksteři si přeložili své nedělní utkání na sobotu, a tak po krátké pauze naskočili proti rozjetému Radotínu. A bylo to hra kočky s myší od samotného počátku. Mistr se nerozpakoval a střílel ze všech pozic a slovenská obrana nevěděla, kam dřív.

LCC Radotín v. Tricksters Lacrosse Team 19:1 (6:0, 3:1, 10:0, 0:0)
Nej. střelci:
RAD: Weiss 7
TRI: Lichtner 1

Pokud někoho zajímalo, zda Slavia zopakuje svůj dobrý výkon i v neděli proti Tricksters, musel si na kbelský stadion možná trochu přivstat. Od 10 hodin se zde proti sobě postavili soupeři, mezi nimiž jde vždy o každou branku a při jejichž utkání to vždy jiskří. A dnešek nebyl výjimkou. Oba týmy se střídaly ve vedení a na rozdíl dvou branek se od sebe dostaly jedině díky trháku Slavie, za kterou ve 25. a 27. minutě skóroval Schaffner. Do sedmi minut ovšem Bratislavané díky Kováčikovi a Lichtnerovi stav zase srovnali. Do druhé půle ale Slavia vstoupila nekoncentrovaně a v polovině třetí periody najednou prohrávala 6:9. Její útočné opory Chmelař, Sochna a Roubíček ale zatroubily na poplach a Slavii se podařilo do 67. minuty stav zase srovnat. A když už byla tak rozjetá, přidal Sochna, Roubíček a Levý další branky. Tricksters se pokusili ještě o zvrat, když v 77. minutě nechali zkontrolovat Roubíčkovu lakrosku. Hlava byla příliš úzká, takže Slavia do konce utkání hrála s vyloučeným hráčem. Závěr však zvládla i díky skvělým zákrokům Rolla v brance a odnesla si zasloužené vítězství 13:10.

LC Slavia Praha vs. Tricksters Lacrosse Team 13:10 (3:3, 3:3, 2:3, 5:1)
Nej. střelci:
SLA: Sochna 3, Roubíček 3, Chmelař 3
TRI: Lichtner 5

V posledním utkání víkendu chtěly Malešice proti Jižnímu Městu ukázat, že jsou opravdu loňským finalistou NFLL. A to se jim dařilo, alespoň zpočátku. Pečlivá obrana nepouštěla Jižní Město do šancí, David v brance si vzpomněl na svá nejlepší léta a rychlý přechod do útoku dodal utkání atraktivitu. Malešicím to ale vydrželo jen první polovinu utkání. Do třetí periody se vrátily Malešice, jak je známe z posledních utkání – rozladěné a nekoncentrované. Jižní Město toho využilo k zásadnímu úniku a během sedmi minut nasázelo Spalovačům pět branek. Malešice se pak sice obdivuhodně zvedly a na začátku posledního dějství dokázaly srovnat na 9:9. Stálo je to ale asi příliš sil a bylo to zase Jižní Město, kdo šňůrou čtyř branek strhl konečné vítězství na svou stranu.

SK Lacrosse Jižní Město vs. TJ Malešice 13:10 (1:1, 2:3, 6:2, 4:4)
Nej. střelci:
JME: Ondráček 3, Kytka 3,
MAL: Beran T. 4

Petr Chmelař

Fotogalerii ze zápasů LCC vs. Malešice a LCC vs. Tricksters najdete zde.

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%