Lacrosse > Mužský lakros > Národní boxlakrosová liga je tady!

Národní boxlakrosová liga je tady!

7.9.2021

Národní boxlakrosová liga je tady!

Po nešťastné covidové pauze začíná 36. ročník Národní boxlakrosové ligy (NBLL). Odstartuje ve středu 8. září v 19.30 hod. v Radotíně zápasem domácích obhájců titulu LCC Wolves s TJ Malešice.

V NBLL 2021 startuje 6 týmů: dva radotínské celky LCC Wolves a LC Custodes, dále SK Lacrosse Jižní Město, TJ Malešice, LC Pardubice a po delší pauze do ligy nastupují také Bratislava Bats. Ve zkrácené lize 2021 se o šampionovi rozhodne během prvního prosincového víkendu.

V desetikolové základní části se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší čtyři celky po základní části nastoupí do závěrečného Final Four. V sobotu 4. prosince budou odehrána obě semifinále, den na to soutěž vyvrcholí zápasem o 3. místo a finále. 

Přestávka mezi ročníky ligy bude nestandardně krátká. Už v květnu totiž odstartuje NBLL 2022 v původním systému jaro-podzim. Program snad již nebude ovlivněn pandemickou situací a nabídne tak více zápasů a více týmů.

Boxlarosové dění vyvrcholí na přelomu července a srpna 2022, kdy čeští reprezentanti budou na evropském šampionátu v Hannoveru obhajovat stříbrné medaile z ME v Turku 2017. Pomýšlí ale na stupně nejvyšší. Na minulém ME podlehli ve finále Izraeli o gól v prodloužení.

Přijďte se bavit na tribuny lakrosových hřišť a stadionů. Místa, termíny ligy, výsledky a další informace najdete na Instagramu NBLL_CZ, na Facebooku NBLL a na www.lacrosse.cz. Vybrané zápasy pak můžete sledovat živě na oficiálním YouTube kanálu NBLL_CZ.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200