Lacrosse > Mužský lakros > Na Velký pátek večer se v Radotíně utkali Wolves s Plzní

Na Velký pátek večer se v Radotíně utkali Wolves s Plzní

16.4.2017

Na velký pátek večer se v Radotíně utkaly týmy ze samého dna tabulky. Čekalo se vyrovnané utkání, mírným papírovým favoritem byl celek domácích mladíků, který si přivezl tři body ze zápasu v Plzni.

Na začátku měli několik šancí domácí, ale z prvního gólu se radovali hosté. V šesté minutě Wolves vyrovnali z přesilové hry a ve třinácté se poprvé v zápase ujali vedení. To jim však dlouho nevydrželo, když za Old Dogs srovnal svou druhou brankou Adam Střecha (6+2). To bylo z obou stran vše a tak po konci první periody svítilo na tabuli skóre 2:2.

Po přestávce nejprve dvakrát skórovali domácí, aby vzápětí úřadoval opět plzeňský Střecha, který dvěma góly srovnal na 4:4. Pak se ale k náporu nadechli domácí a šestibrankovou šnůrou si zajistili poločasové vedení 10:4.

Kdo si myslel, že je po zápase, se hluboce mýlil, neboť odpočatí plzeňští ve třetím dějství zvýšili útočnou aktivitu a dali domácím lekci z produktivity. Na první branku Starých psů ještě Vlci našli rychlou odpověď, pak ale už na hřišti kralovali jen Západočeši, kteří se před sirénou do poslední přestávky dotáhli pěti brankami v řadě na 11:10 a nic na tom nezměnil ani timeout domácích.

Poslední perioda slibovala drama až do konce, ale Wolves se rozvzpomněli na svou druhou čtvrtinu a roztočili brankostroj, na který byli hosté krátcí a neměli už sil vzdorovat. Po první brance ještě kontrovali, ale pak už tu byli jen s nasazením a chutí hrající domácí mladíci, jejichž útok táhl devítibodový Tomáš Knotek (5+4). Skupina domácích fanoušků se nakonec dočkala vytoužené „dvacítky“, když v polovině poslední minuty uzavřel právě Knotek účet utkání na 20:11. Wolves získali další cenné body a přenechali tak hostům z Plzně úplné dno tabulky, na kterém se sami pohybovali loni.

LCC Wolves vs. Old Dogs Plzeň 20:11