Lacrosse > Mužský lakros > Na třetím místě v NBLL skončil historicky poprvé LC Pardubice

Na třetím místě v NBLL skončil historicky poprvé LC Pardubice

23.5.2013

Letošní ročník nejvyšší boxlakrosové soutěže NBLL 2012/13 je u konce. Nebyl to ročník vůbec jednoduchý.

V termínu od října 2012 do května 2013 týmy odehrály celkem 102 zápasů bez zásadní zimní přestávky. Vítězem se stal již po osmé v řadě tým LCC Radotín, který nemá v posledních letech v České republice konkurenci.

Jinak je tomu již ale na dalších místech. Na rozdíl od předchozích let se úroveň ostatních týmů velmi vyrovnává a jednotlivá utkání ligy ve většině případů slibují zajímavé a vyrovnané souboje, které nemají předem jasného vítěze. Důkazem bylo i závěrečné utkání o třetí místo.

V něm se střetly favorizované Malešice se stále se zlepšujícími Pardubicemi, kterým se však ještě nikdy nepodařilo v ligovém zápase malešické porazit - byť mnohdy těsně.

Pardubičtí však cítili velkou šanci na vylepšení historicky nejlepšího umístění v soutěži a v tomto smyslu neměli také co ztratit. Zásadním rozdílem mezi oběma týmy byla motivace k zápasu o třetí místo. Malešice, tým, který po základní části vstupoval do vyřazovacích bojů z druhého místa, po postupu přes Plzeň vrhl maximum úsilí do semifinálových bojů proti Jižnímu Městu. Na druhé straně LC Pardubice prošel z pátého místa přes ForFun a semifinále proti LCC Radotín bral hlavně jako přípravu k utkání o třetí místo. Zatímco tým Jižního Města se Východočechům v minulosti již podařilo porazit, na malešické Spalovače zatím nikdy nevyzráli. Přesto v řadách hostí vládla před zápasem celkem optimistická atmosféra.

V chuti poprat se o celkové třetí místo v NBLL vidím rozhodující faktor dnešního zápasu. Zatímco naši hráči už týden špitali, že by to dnes mohlo klapnout, a po celý zápas se hecovali, domácí střídačka se mi zdála neobvykle tichá. Očekával jsem tlak podobný tomu z minulého utkání, ale ten nepřišel. Dnes jsme byli lepší a Malešicím nic nedovolili. Moc krásně se mi to říká," sdělil po utkání trenér hostí Aleš Oulehla.

Utkání bylo vyrovnané v první periodě, do níž hosté nastoupili bez respektu. Gólem Prchlíka ve třetí minutě vedli a začali domácí přehrávat. V této periodě však dopláceli na oslabení, která Malešice nemilosrdně trestali brankami. Hosté ale vždy dokázali odpovědět, až po brance Podroužka, kterou jedinou domácí vstřelili ve stejném počtu hráčů, se po první periodě týmy rozcházely za stavu 4:3 pro domácí. Protože hra v přesilovce byla tím, z čeho domácí těžili, apeloval hostující trenér o první přestávce hlavně na disciplínu.

Na začátku druhé periody vstřelil branku pardubický Říha, následně Žák a skóre ještě do poločasu navýšil Jůza. 

Zkraje třetí periody pak přidal Vojtěch Oulehla další dvě branky a naopak domácí byli v koncovce i díky vynikajícímu veteránu Sadílkovi v brance Pardubic stále neúspěšní. Proto s blížícím se koncem třetí periody a při vědomí převahy v přesilovkách zkusili domácí hru bez brankaře. Tentokrát se však neprosadili a naopak poté, co Jůza získal míč a nahrál Říhovi, pardubický univerzál brankou do prázdné branky zvyšoval již na rozdíl pěti branek.

Ani v poslední periodě se domácí nedokázali prosadit a tak hosté, kteří přidali další branku, v klidu dokráčeli pro své nejlepší umístění v historii pětadvacetileté existence klubu.

TJ Malešice v. LC Pardubice 4:10 (4:3, 0:3, 0:3, 0:1)

Branky:
MAL: Podroužek 2x, Tolar, Beran
PCE: Prchlík, Žák, Říha, Jůza, Oulehla po dvou

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207