Lacrosse > Mužský lakros > Na křídlech....Netopýrů

Na křídlech....Netopýrů

26.2.2019

Na křídlech....Netopýrů

Uplynulý víkend jsme navštívili hlavní město Slovenské republiky - Bratislavu. V dobře známém areálu netradičních sportů v Ružinově se měly konat čtyři zápasy NBLL.

Po nečekaném odstoupení týmu Rascals JM se na poslední chvíli musel překopat harmonogram a my jsme tak mohli vidět pouze dvě utkání. To sobotní patřilo domácímu týmu Bratislava Bats a pražskému celku SK Lacrosse Jižní Město.

Po příchodu do haly člověku přeběhl mráz po zádech. A to nejen díky 5 stupňům, což byla teplota uvnitř haly, ale hlavně při pohledu na domácí tým. Strojově sladění a dokonale přesní, takový byli při rozhazování před zápasem. Nejen to naznačovalo, že by to mohlo být atraktivní a vyrovnané utkání. Určitě ještě všichni máme v živé paměti fenomenální úspěch Bats na letošním ročníku WLC. Vážně jsme se moc těšili...

Ale jak už se říká: člověk míní, život mění. Díky absenci několika klíčových hráčů první polovina hry z pohledu domácích za moc nestála. Jedinou světlou chvilkou byla úspěšná střela domácího Tomáše Jecka, a to až v čase 23:12. V tu chvíli svítilo na tabuli skóre 1:10. Nešlo o to, že by si Bats nedokázali připravit střelecké šance, ale sehraná obrana Jižního Města a neprůstřelný brankář Bartuška udělali své.

Třetí perioda byla už o něco zajímavější. Bats se dokázali zmobilizovat a nadechnout a opět ukázat svůj potenciál. Již před poločasem byl vyloučen jihoměstský Jáchym Plecháček za krosček. Jeho trest pokračoval i do třetího herního dějství a nemohl zůstat nevyužitý. V čase 31:09 svůj první gól utkání střílí Denis Engliš po příhře Tomáše Jacka. O minutu později přidává další gól i Ivan Černák. Právě Černák společeně s Benem Lavalle v čase 35:38 odchází na trestnou lavici za nesportovní chování. To slovenské útočníky nerozhodilo a díky jedné střele Marka Havlíka a třem střelám Denise Engliše dokázali Bats stáhnout náskok Jižního Města na 7:11. V této periodě se SK Lacrosse Jižní Město dokázalo prosadit jen jednou, střelou Pavla Došlého. Slovenský tým dokázal tak velký náskok rychle stáhnout a rázem byla hra opět otevřená.

Bohužel, poslední perioda se nesla pro domácí ve špatném duchu. Jižní Město zvítězit chtělo a nenechalo si tak uniknout jedinou šanci k navýšení skóre. V těchto 15 minutách se situace otočila a byli to domácí Bats, kteří dokázali skórovat pouze jednou.

Jak už si můžete domyslet, pražský celek opět gólově odskočil a domácí již nedokázali odporovat. Utkání se tedy dohrálo za stavu 8:16

Na pár otázek jsme se museli zeptat i nejproduktivnějšího střelce domácích Bats Denise Engliše...

Po účasti Vašeho celku na letošním WLC se spoustě týmů v NBLL zatajil dech. Skončili jste na druhém místě, což byla velká paráda. Připravovali jste se na účast v lize nějak jinak nebo pečlivěji?
„Musím uznat, že kdyby nám někdo před WLC řekl že skončíme na 2. místě, tak bych se nad tím pousmál. Musím ale připomenout, že na tento ročník WLC jsme přišli na naše poměry ve velmi silné sestavě doplněné o 4 hráče ze zahraničí. Co se týká přípravy na NBLL, tak tam jsme po WLC trochu polevili a vypustili víkendové tréninky, vzhledem k dlouhé a pro nás náročné NBLL, kterou náš tým hraje pouze přes víkendy v rámci dvojzápasů.“

Před sobotním utkáním s Jižním Městem jste při rozhazování působili jako sehraná armáda. Myslím, že nejenom já jsem čekala minimálně velmi vyrovnaný zápas. Co se tedy stalo v první polovině hry, kdy bylo skóre 0:10?
„Vstup do ligy nám vyšel dobře – zahájili jsme vítězstvím nad Plzní a odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas i s týmem Malešic, kde jsme bohužel nedokázali ke konci zápasu zmobilizovat všechny síly a dovést zápas do šťastného konce.

Na dnešní zápas jsme byli namotivovaní, a to i přes to, že nám chybělo až 6 opor týmu a z toho 4 byli stabilní obránci, na kterých stojí naše obrana a přechod do útoku. V obranných řadách tak stáli méně zkušení hráči, kteří zatím jen sbírají první zkušenosti ze zápasů. Upřímně, zůstali jsme velmi zaskočení, když před koncem první poloviny bylo skóre 0:10 v náš neprospěch. Bohužel, absence v obranných řadách byla citelná, což pro dobře sehraný tým, jakým LCJM je, nebyl problém využít. V první polovině pokryl naše šance dobře chytající Bartuška. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo trochu zmobilizovat, prolomit naši bezmoc v útoku a začali jsme dotahovat soupeře. Bohužel, protiútok přišel pozdě. Musím přiznat, že já osobně jsem cítil v první polovině zápasu s LCJM bezmoc, která se táhla od našeho úvodního zápasu NBLL, kdy jsem nedokázal proměnit ani jednu gólovou šanci, a začal jsem sám o sobě trošku pochybovat. Ale dotáhnul jsem šňůrky na lakrosce a už se to prolomilo :-).“

Jak jsi řekl, bylo vás málo, ale budete jako tým z průběhu zápasu vyvozovat nějaké důsledky? Kde přidat, kde ubrat, změnit taktiku...?
„Taktika týmu je jasně daná a té se musíme striktně držet. Každý jeden hráč se musí snažit podat 100% výkon v každém zápase, ať už hrajeme proti komukoliv. Hrát jeden za druhého a spolu za tým. Nikdy se nevzdávat, ať je skóre jakkoliv v náš neprospěch. Myslím, že jsme nejednou ukázali, že dokážeme hrát vyrovnaně skoro s každým týmem v lize. Jasně, lakros je velmi rychlá hra, kde se každá chyba trestá gólem. Jednoduše - raz si hore a raz zas dole. Samozřejmě musíme víc zapracovat na agresivitě hry, hlavně v obraně a co se týká bojů o míč a dohrávání osobních soubojů.“

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193