Lacrosse > Mužský lakros > Mužská seniorská reprezentace pojede na MS 2023 ve fieldlakrosu!

Mužská seniorská reprezentace pojede na MS 2023 ve fieldlakrosu!

23.4.2022

Mužská seniorská reprezentace pojede na MS 2023 ve fieldlakrosu!

Reprezentace mužů úspěšně absolvovala kvalifikační turnaj ve Wroclawi a postoupila na MS 2023 v San Diegu. Na úrodnou půdu tak padla systematická pětiměsíční příprava vedená hlavním trenérem Brianem Witmerem a hrajícími asistenty Pavlem Došlým a Martinem Hodaněm. Postup na finálový turnaj je splněním cíle stanoveného svazovým vedením. Bilance zápasů 5-0 pak dosažením mety, jež před kvalifikací směle vytyčil Brian Witmer.

Reprezentanti postupně zvítězili nad Norskem (8:4), Portugalskem (21:0), Polskem (5:4), Řeckem (14:5) a Nizozemskem (11:8).

Zápasy a výsledky nejen českého týmu dají domyslet, že zásadní roli na turnaji hrály obrany. Tu naši nejednou přirozeně vyzdvihl hlavní trenér s přiznáním, že před odjezdem do Polska čekal, že rozdílovým faktorem Česka bude útok. Nakonec můžeme hovořit o skutečném týmovém výkonu, který posunul reprezentaci skrze kvalifikační síto mezi ty opravdu nejlepší na světě.

Trefou do černého se tedy nakonec ukázal být mix zkušených borců a talentovaného mládí. Není třeba vyzdvihovat individuality, ale sílu týmu, kdy v těžších okamžicích spoluhráči nenechali jeden druhého podlehnout pochybnostem a všichni se navzájem podporovali. Výjimkou nebyla ani nenucená společná sledování a studování zápasů vlastních i soupeřů. Mnohdy do pozdních nočních hodin. Samozřejmě, mimo plnění sportovního poslání hrála prim ne vždy korektní, avšak stále ještě společensky přijatelná zábava. 

Ať je tato „polská mise" příslibem nejen pro nejbližší budoucnost českého fieldlakrosu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272