Lacrosse > Ženský lakros > Mistrovství světa oficiálně zahájil primátor Prahy Pavel Bém

Mistrovství světa oficiálně zahájil primátor Prahy Pavel Bém

17.6.2009

(clo) - Půlhodinovým slavnostním ceremoniálem bylo ve středu večer oficiálně zahájeno 8. mistrovství světa v ženském lakrosu. Na atletickém stadionu v pražském Edenu za přítomnosti všech účastníků šampionátu a vedení lakrosových svazů přestřihl pomyslnou pásku primátor Prahy Pavel Bém.

Úvod slavnosti obstaral nástup hráček, rozhodčích a činovníků Mezinárodní lakrosové federace (FIL) na travnatou plochu stadionu. Jelikož se týmy představovaly zaplněné tribuně v abecedním pořadí, vstoupily na plochu jako první obhájkyně titulu Australanky. Češky pak celý průvod jako reprezentantky pořádající země zakončovaly.

Po nástupu zahrál českou státní hymnu violista Vladimír Bažant, na kterého svým projevem navázala prezidentka FIL Feffie Barnhillová. Ta svou řeč zakončila citátem první prezidentky a čestné doživotní členky Mezinárodní federace asociací ženského lakrosu (IFWLA), členky americké lakrosové Síně slávy Maggie Boydové.

„Berte důkladně a vážně zodpovědnost za hru zvanou lakros. Nezraďte důvěru darovanou do vašich rukou, aby se zachovala její krása a dovednosti i pro vaše následovníky. Hrajte pro potěšení a uspokojení sebe i diváků Cítím zodpovědnost za hru, která spočívá v rukou současné generace.“

Následný proslov stávající prezidentky IFWLA Fiony Clarkové zakončily sliby hráčů, trenérů a rozhodčích. O první dva se postarali čeští zástupci kapitánka výběru Veronika Brychcínová a kouč Martin Mrlík. Slib rozhodčích pak přečetla Kristine Palmer.

V tu chvíli už slavnostní ceremoniál spěl ke svému konci. Před diváky předstoupil pražský primátor Pavel Bém, který po krátkém proslovu letošní mistrovství světa prohlásil oficiálně za zahájené. Bém se ještě stihl při odchodu pozdravit s českým výběrem, kterému popřál to nejlepší do nadcházejících bojů.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%