Lacrosse > Ženský lakros > Wales se chce na MS prosadit jako vládce Evropy - kopie - kopie

Wales se chce na MS prosadit jako vládce Evropy - kopie - kopie

6.6.2009

(pur) – Ženská reprezentace Walesu vyhrála dvakrát po sobě mistrovství Evropy, ovšem na medaili na světovém šampionátu zatím stále čeká. Na blížícím se MS v Praze chce Wales bojovat o nejvyšší příčky, ovšem už ve skupině se bude muset popasovat také s českým národním týmem.

Walesanky mají výtečnou bilanci z evropských šampionátů. Tři zlaté, tři stříbrné a jedna bronzová medaile ze sedmi dosavadních turnajů, to je záviděníhodná sbírka. Navíc poslední dvě ME Wales vyhrál, naposledy loni ve finském Lahti, když porazil ve finále Anglii 11:4. Co se týče mistrovství světa, tam už tolik reprezentantky z Walesu nezáří. Pětkrát byl tým z britských ostrovů šestý, jednou pátý a v roce 1997 čtvrtý. Na posledním MS skončil Wales šestý, ale jen díky systému turnaje, protože ani jeden ze sedmi zápasů nevyhrál. Letos v dubnu na mezinárodním turnaji Home International v Liverpoolu skončil Wales poslední, když podlehl dvěma výběrům Anglie, ale dokonce i Skotsku.

Teprve devětadvacetiletý trenér Travis Taylor, neplést s profesionálním hráčem amerického fotbalu, už stihl ve svém oboru dost. V anglickém Bristolu vede mužský i ženský lakrosový tým a na loňském mistrovství Evropy v Lahti trénoval mužskou reprezentaci Nizozemska.

V nominaci Taylora je polovina týmu z posledního MS v roce 2005. Pět hráček z tohoto výběru startovalo už na mistrovství světa v roce 2001 a dvě dokonce ještě o čtyři roky dříve. Z mladých hráček jsou dvě z výběru, který hrál na juniorském MS v roce 2007 v Kanadě. Mezi další naděje patří třeba i dvaadvacetiletá brankářka Maisie Osteenová. S ní je naopak ve dvojici už čtyřiatřicetiletá Gill Aldcroftová. Většina hráček, které přijedou do Prahy, působí v Anglii. Přímo z Walesu je jich jen velmi málo. Zajímavostí je účast Kari Jonesové z anglického Stockportu, která vedla na předloňském MS juniorek německou reprezentaci.

Pro světový šampionát patří Wales do skupiny B, kde se postupně střetne s Německem, Novým Zélandem, domácí Českou republikou a Skotskem. Cílem je jednoznačně přímý postup do čtvrtfinále z první příčky ve skupině.

Nominace Walesu na MS v Praze:

Brankářky: Gill Aldcroftová, Maisie Osteenová.
Obránkyně: Bonnie Mahlerová, Emma Hawkinsová, Katie Alisonová, Sian Halliwellová, Rebecca Thomasová, Sian Astleyová, Esther Laugharneová.
Středopolařky: Laura Warrenová, Emma Morganová, Lesley Nunnová, Mel Arrová, Rosalind Lloydová.
Útočnice: Kari Jonesová, Lucy Wrayová, Lucy Fowlerová, Ellie Walsheová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270