Lacrosse > Ženský lakros > Česká reprezentace podlehla po boji Walesu - kopie - kopie

Česká reprezentace podlehla po boji Walesu - kopie - kopie

21.6.2009

(pur) - Český národní tým podlehl v důležitém utkání skupiny B mistrovství světa Walesu 8:12, když si nechal soupeře utéct hlavně na konci prvního poločasu. Po změně stran už předváděly Češky lepší výkon, ale zvrátit vývoj skóre nedokázaly. V úterý tak budou bojovat o čtvrtfinále s vítězem duelu Haudenosaunee-Irsko.

Wales – Česká republika 12:8 (10:4)

V úvodních minutách byl český tým v útoku, ale chyběla mu přesná koncovka. V páté minutě šel do vedení Wales. Trestnou střelu Fowlerové ještě pokryla brankářka Kordačová, ale vzápětí přesně zamířila Warrenová. O necelou minutu později se po dalším brejku trefila také Wrayová. Na druhé straně Koubová z trestné střely už tak úspěšná nebyla. Ve třinácté minutě se však z velmi podobné pozice nemýlila Hubschmannová a snížila na rozdíl jediné branky. Uběhlo ale jen deset vteřin a snadný gól vsítila Arrová. Česká střídačka tak reagovala oddechovým časem.

Za další minutu vsítila svou druhou branku v utkání Warrenová, avšak hbitou odpověď si po chytré otočce připravila Koubová. Český tým měl také štěstí, když pokus Halliwellové skončil jen na tyči. Další šance pak pokryla gólmanka Kordačová. Osm minut před přestávkou se povedla Češkám rychlá akce, když Srchová zužitkovala přihrávku Blahovcové. Jenže místo vyrovnání Wales dvěma bleskovými góly odskočil na 6:3. Proměněná trestná střela Hubschmannové znovu vrátila Češkám naději, jenže úplně volná zůstala dvakrát Halliwellová a rozdíl byl už čtyřbrankový. Wales získával prakticky všechny rozhozy a pak po rychlých akcích přesně zakončoval. Po úvodním dějství vedl dokonce už 10:4.

Hned po přestávce měla dvě slibné možnosti domácí Blahovcová, ale zkorigovat se podařilo po její přihrávce až Srchové. Další příležitosti hráček v červeném další góly nenesly. Až po dvanácti minutách druhé části naběhla do volného prostoru Blahovcová a zamířila přesně k tyči. Domácí celek zlepšil také defenzivu a po zmně stran držel čistý štít. Do hry se Češky dostaly po proměněné trestné střele Chudlařské. Deset minut před koncem však vrátila Wales znovu do klidu Jonesová z trestné střely, navíc po třetí žluté kartě hrál český tým dvě minuty v oslabení. Dvanáctý gól Walesu přidala Hawkinsová z velmi snadné pozice. Český výběr ještě dokázal jednou snížit zásluhou Klimoszkové, ale nakonec podlehl 8:12.

“Určitě jsme na Wales měly, ale dostaly jsme hodně gólů z rychlých protiútoků. Pomalu jsme se vracely. Ve druhém poločasu jsme přestaly hrát osobku na některé hráčky a vrátily se ke svému starému způsobu bránění. Ale asi máme pořád z Walesu nějaký respekt,” řekla obránkyně českého týmu Alice Králíčková a dodala. “Nyní je situace jasná. Bylo by samozřejmě lepší postoupit přímo do čtvrtfinále, ale takhle asi narazíme na Irsko, proti kterému si věříme a budeme chtít rozhodně vyhrát.”