Lacrosse > Ženský lakros > MS U19: Škola jménem Austrálie

MS U19: Škola jménem Austrálie

24.7.2015

České juniorky mají za sebou první zápas na MS ve Skotsku. Proti silné Austrálii neměly moc šancí na úspěch a konečný výsledek 28:2 hovoří za vše. Mnohem důležitější zápas ale čeká Češky zítra proti domácímu Skotsku.

Po slavnostním zahájení nastoupil český tým hned k zahajovacímu zápasu celého šampionátu. A hned ho čekal jeden z nejtěžších možných soupeřů. Vždyť Austrálie brala medaile ze všech předchozích mistrovství světa juniorek.

Už první minuty ukázaly obrovský rozdíl mezi oběma týmy. Především v rychlosti, technice a do určité míry i sebevědomí. Češky dostaly několik poměrně laciných gólů po špatné rozehrávce a ztrátě míče ve středu pole. Australanky trestaly jak z bleskových protiútoků, tak se jim dařily hbité individuální akce či secvičené kombinace.

Český tým vzdoroval statečně. Světlými momenty byly góly Kristýny Šturmové a Adély Procházkové po pohledných kombinacích a také několik velmi dobře odbráněných smrtících ataků soupeře. Po poločasovém vedení 19:1 nakonec vyhrála Austrálie v chladném popoledni 28:2 a na svém twitterovém účtu zástupci od protinožců po utkání napsali: „Mnohem těžší zápasy přijdou od zítřka“.

Pro český výběr bude důležité se po tvrdé výuce od Australanek rychle oklepat, protože zítra od pěti se střetne v klíčovém duelu se Skotskem.

„Každý takový zápas se počítá do hračské zkušenosti. Holky viděly a pocítily na vlastní kůži, co je to vrcholový lakros. Jsem ráda, že výsledek vzaly s nadhledem a těší se na další boj. Mistrovství pro nás opravdu začíná až zítra,“ řekla po zápase trenérka Barbara Bažantová.

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?