Lacrosse > Ženský lakros > MS U19: Škola jménem Austrálie

MS U19: Škola jménem Austrálie

24.7.2015

České juniorky mají za sebou první zápas na MS ve Skotsku. Proti silné Austrálii neměly moc šancí na úspěch a konečný výsledek 28:2 hovoří za vše. Mnohem důležitější zápas ale čeká Češky zítra proti domácímu Skotsku.

Po slavnostním zahájení nastoupil český tým hned k zahajovacímu zápasu celého šampionátu. A hned ho čekal jeden z nejtěžších možných soupeřů. Vždyť Austrálie brala medaile ze všech předchozích mistrovství světa juniorek.

Už první minuty ukázaly obrovský rozdíl mezi oběma týmy. Především v rychlosti, technice a do určité míry i sebevědomí. Češky dostaly několik poměrně laciných gólů po špatné rozehrávce a ztrátě míče ve středu pole. Australanky trestaly jak z bleskových protiútoků, tak se jim dařily hbité individuální akce či secvičené kombinace.

Český tým vzdoroval statečně. Světlými momenty byly góly Kristýny Šturmové a Adély Procházkové po pohledných kombinacích a také několik velmi dobře odbráněných smrtících ataků soupeře. Po poločasovém vedení 19:1 nakonec vyhrála Austrálie v chladném popoledni 28:2 a na svém twitterovém účtu zástupci od protinožců po utkání napsali: „Mnohem těžší zápasy přijdou od zítřka“.

Pro český výběr bude důležité se po tvrdé výuce od Australanek rychle oklepat, protože zítra od pěti se střetne v klíčovém duelu se Skotskem.

„Každý takový zápas se počítá do hračské zkušenosti. Holky viděly a pocítily na vlastní kůži, co je to vrcholový lakros. Jsem ráda, že výsledek vzaly s nadhledem a těší se na další boj. Mistrovství pro nás opravdu začíná až zítra,“ řekla po zápase trenérka Barbara Bažantová.

Loading...

Ženský lakros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 84
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?