Lacrosse > Ženský lakros > Anglie je pro MS opět žhavý kandidát na medaili - kopie - kopie

Anglie je pro MS opět žhavý kandidát na medaili - kopie - kopie

3.6.2009

(pur) – Jestli si chcete vsadit, že některý z evropských týmů bude na blížícím se mistrovství světa v Praze na medailové pozici, pak je Anglie jako vhodný tip zcela bez debat. Výběr, který posbíral na evropských a světových šampionátech dvanáct cenných kovů v řadě, musí mít i tentokrát ty nejvyšší ambice.

Angličanky patří bezesporu do světové špičky, ale zlato z mistrovství světa jim stále chybí. Na světových šampionátech začala Anglie dvěma pátými místy, ovšem pak byla dvakrát druhá a třikrát po sobě třetí. Co se týče vrcholného turnaje v Evropě, získaly Angličanky na ME vždy nějakou medaili. Čtyřikrát byly první a třikrát druhé. Naposledy loni v Lahti, kde ve finále prohrály s Walesem 4:11. Další cenný kov chce Anglie přivézt z Prahy.

 Trenérka Lois Richardsonová vedla anglickou reprezentaci už na posledním světovém šampionátu, před čtyřmi lety v americkém Annapolis. Tam skončila Anglie třetí, když v bitvě o bronz porazila Kanadu 11:8. Na finalisty USA a Austrálii však nejlepší tým ze starého kontinentu nestačil. Loni dokonce Angličanky prohrály ve finále ME s Walesem, s čímž by se na MS v Praze srovnávaly jen těžko. Cíle jsou opět ty nejvyšší. Letos v dubnu se však představil v Liverpoolu na domácí půdě velmi silný celek. Elitní tým Anglie pod hlavičkou „Anglie bílá“ vyhrál suverénně turnaj Home International, když porazil 7:4 i Wales a dal všem najevo, že to s útokem na medaile při MS myslí vážně.

V aktuální nominaci pro světový šampionát si vzala Richardsonová osm hráček z posledního MS a ještě pět mladých medailistek z mistrovství světa juniorek v roce 2007. Skupinu nadějných hráček ještě obohatí teprve osmnáctiletá Camilla Pagetová. Naopak návrat devětatřicetileté brankářky Anity Thoroseové, která v Annapolis nestartovala, je zase vlaštovkou z opačné strany. Jako asistentka Richardsonové se navíc představí Sarah Buttová, která hrála na pěti posledních MS a vždy získala cenný kov. Zdá se tedy, že úspěšný tým je poskládán velmi dobře.

Ještě před samotným MS si zahrají Angličanky ve čtvrtek 11. června s mistryněmi světa z Austrálie. „Bude pro nás velmi vzrušující zahrát si proti úřadujícím mistrům světa. Je to náš největší rival a pro náš tým to bude velká zkušenost. Jde jen o přípravné utkání, takže je jasné, že oba celky neukážou všechny své zbraně, ale nikdo nechce v tomto souboji prohrát,“ řekla k velmi očekávanému duelu Richardsonová. Těsně před startem šampionátu prověří Angličanky i česká reprezentace. Pro světový šampionát patří Anglie do elitní skupiny A, kde se postupně střetne s USA, Kanadou, Austrálií a Japonskem.

Nominace Anglie na MS v Praze:

Brankářky: Catherine Gauntová, Anita Thoroseová.
Obránkyně: Alex Harleyová, Georgina Hurtová.
Středopolařky: Emily Garveyová, Eleonor Garnierová, Annabel Kiddleová, Rachel Kirchheimerová, Kirsten Laffertyová, Lucy Lynchová, Elizabeth McCoshová, Camilla Pagetová, Alison Smithová, Jennifer Waterfieldová.
Útočnice: Katy Bennettová, Charlotte Finnigamová, Felicity Hermanová, Laura Merrifieldová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa