Lacrosse > Ženský lakros > Lenka Pešková: Očekávám, že MS pro mě bude důstojnou derinérou

Lenka Pešková: Očekávám, že MS pro mě bude důstojnou derinérou

9.6.2009

(pur) - Devátá česká reprezentantka, která se fanouškům svěří se svými názory a pocity k mistrovství světa v Praze, je Lenka Pešková z týmu LCC Radotín.

Co pro tebe znamená hrát za českou reprezentaci na mistrovství světa, které se navíc bude konat v Praze?

Velikou poctu, vydřenou tvrdým tréninkem a poctivou přípravou. Možnost ukázat lakros na nejvyšší úrovni všem sportovním fanouškům, kamarádům, známým, kolegům z práce a také mým nejbližším.

Bude domácí prostředí pro český tým výhoda, nebo to může svazovat, hlavně velké očekávání fanoušků?

Výhodou bude očekávaná velká podpora od fanoušků, kteří nás doufám poženou vpřed jako např. předloni ve finále Prague Cupu. Na takto velkých událostech nám většinou fanoušci chybí z důvodu vzdálenosti místa konání a vysokých nákladů na cestu a ubytování. Vzhledem k tomu, že mistrovství světa je poprvé v České republice, konečně v Praze můžeme ostatním týmům ukázat, že i my máme své fanoušky a že lakrosu v Čechách fandí a i rozumí dost lidí. Jejich očekávání v dobré umístění našeho týmu se doufám ponese v reálném duchu s troškou víry v lakrosové zázraky, pak bychom „svázané“ neměly být.

Jaká je atmosféra v českém týmu a kam až to můžete společně na MS dotáhnout?

Nálada je plna očekávání, trénujeme spoustu nových věcí a až přípravné zápasy před MS nám ukážou, nakolik bude naše nová hra účinná. Také nedočkavě čekáme na naše posily ze zámoří a těšíme se na společnou hru. Když budeme hrát to, co umíme, budeme zdatným soupeřem pro ostrovní státy. A to je naším cílem.

Co bude při MS nejdůležitější pro tebe a pro celý tým vůbec a jak ti může šampionát pomoci v kariéře?

Určitě to bude absence jakýchkoliv zranění, herní pohoda, a pocit dobře odvedené práce. Vzhledem k mému věku je na budování další lakrosové kariéry poněkud pozdě. Pražské mistrovství bude vrcholem mé lakrosové kariéry a očekávám, že i důstojnou derniérou.

Na co se při MS nejvíc těšíš a co by si vzkázala fanouškům?

Na domácí prostředí, na možnost zahrát si proti kvalitním soupeřům, na hlasy fanoušků, co nás poženou vpřed. Tímto také fanoušky vyzývám – přijďte nám fandit a my na tom hřišti necháme srdce, duši, prostě všechno!

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 345

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%