Lacrosse > Ženský lakros > Eva Mahová: Mistrovstí světa ovlivní mé další lakrosové působení - kopie - kopie

Eva Mahová: Mistrovstí světa ovlivní mé další lakrosové působení - kopie - kopie

5.6.2009

(pur) - Pátá česká reprezentantka, která se fanouškům svěří se svými názory a pocity k mistrovství světa v Praze, je Eva Mahová z týmu LK Slavia Flamingo.

Co pro tebe znamená hrát za českou reprezentaci na mistrovství světa, které se navíc bude konat v Praze?

Hrát za českou reprezentaci je pro mě určitě velká pocta. Jako malá jsem si u televize při fandění u mistrovství světa v hokeji nebo fotbale vždy představovala, jaké by to bylo hrát se lvíčkem na prsou.

Bude domácí prostředí pro český tým výhoda, nebo to může svazovat, hlavně velké očekávání fanoušků?

Asi oboje. Domácí prostředí je určitě výhodou. Na druhou stranu bude asi dost těžké přepnout ve známém prostřední z role studenta, zaměstnance nebo organizátora a plně se soustředit na roli hráče.

Jaká je atmosféra v českém týmu a kam až to můžete společně na MS dotáhnout?

Atmosféra je výborná, když se náhodou jeden den nevidíme, už máme absťák. Super by bylo vyhrát bez porážky skupinu a v pohodě pak bojovat dál. Na poměry v českém ženském lakrosu jsme letos opravdu tvrdě dřely a nejhorší by byl pocit, že jsme do toho mohly dát víc.

Co bude při MS nejdůležitější pro tebe a pro celý tým vůbec a jak ti může šampionát pomoci v kariéře?

Důležitá bude psychická i fyzická pohoda v týmu, vzájemná podpora a sebedůvěra. Ta bude stoupat s vyhranými souboji, góly a zápasy, takže na soupeře musíme vlítnout tvrdě od první minuty. Každopádně pro mě bude MS velkou inspirací a určitě ovlivní mé další lakrosové působení.

Na co se při MS nejvíc těšíš a co by si vzkázala fanouškům?

Moc se těším na atmosféru celého turnaje a až si zahrajeme za, doufám mohutné, podpory fanklubu.  Ale určitě se moc ráda podívám i na zápasy USA, Austrálie apod. Přijďte se podívat, i když lakros vůbec neznáte. Aspoň uvidíte, že nás s těmi tyčkami v ruce nemusíte v metru pouštět sednout.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%