Lacrosse > Ženský lakros > Tereza Koubová: Publikum mě většinou nabudí - kopie - kopie

Tereza Koubová: Publikum mě většinou nabudí - kopie - kopie

12.6.2009

(pur) - Dvanáctá česká reprezentantka, která se fanouškům svěří se svými názory a pocity k mistrovství světa v Praze, je Tereza Koubová z týmu LC Inferno.

Co pro tebe znamená hrát za českou reprezentaci na mistrovství světa, které se navíc bude konat v Praze?

Rozhodně je to největší lakrosová akce, která se mi v životě může naskytnout. Hrát mistrovství světa v ženském lakrosu doma je neopakovatelný zážitek, který se stává jednou za život.

Bude domácí prostředí pro český tým výhoda, nebo to může svazovat, hlavně velké očekávání fanoušků?

To se uvidí. Doufejme, že to bude spíš výhodou. Mně osobně publikum většinou nabudí. Ale když se náhodou nedaří, tak se pak nedaří naprosto excelentně vůbec nic.

Jaká je atmosféra v českém týmu a kam až to můžete společně na MS dotáhnout?

Původně jsem napsala, že zatím převládá humor. S Dájou, Dřevíkem a Šimi v týmu to snad ani jinak nejde. Ale momentálně i ten humor ustupuje. Vídáme se téměř každý den a už spíš nastupuje celková únava. Už aby to tu bylo! Vzhledem k tomu, že tým, který dal trenér dohromady, je podle mě nejsilnější co kdy byl, tak doufám, že to dotáhneme hodně vysoko. Jsme taková zvláštní mixka rvavého mládí a „zkušeného“ stáří, které už má navíc plné zuby proher s ostrovankami. K tomu posily ze zámoří… Takže doufám, že si to na MS pořádně užijeme!

Co bude při MS nejdůležitější pro tebe a pro celý tým vůbec a jak ti může šampionát pomoci v kariéře?

Já si žádnou kariéru nebuduju, takže pro mě bude nejdůležitější, abychom si to všechny maximálně užily, Harymu konečně ukázaly, že v nás nedoufá marně, Filipovi dokázaly, že jeho mučení přineslo své ovoce a Andrewovi předvedly český optimismus a nadšení. A pro mě osobně bude nejdůležitější pocit po každém zápase, že jsem na hřišti nechala své maximum.

Na co se při MS nejvíc těšíš a co by si vzkázala fanouškům?

Na to, až se nám podaří pěkná týmová obrana, parádní přenos míče, že si míč v útoku pořádně užijem a na závěr jim tam frknem krásný luxusní gólíček. A to celý „na entou“. A fanouškům? Držte nám palce a fanděte, seč můžete. Potřebujeme vás!

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%