Lacrosse > Ženský lakros > Anna Kopecká: Těším se po roce na český tým

Anna Kopecká: Těším se po roce na český tým

4.6.2009

(pur) - Čtvrtá česká reprezentantka, která se fanouškům svěří se svými pocity a názory na mistrovství světa v Praze, je Anna Kopecká z týmu LCC Radotín.

Co pro tebe znamená hrát za českou reprezentaci na mistrovství světa, které se navíc bude konat v Praze?

Hrát za Českou republiku na mistrovství světa v Praze je tak úžasné, že se to ani nedá popsat! To musíte zažít! Je to velmi vzrušující pocit. Je skvělé hrát za vlastní zemi, poslouchat národní hymnu před každým zápasem, a být hrdá na to, proč vlastně hraju. Lakros se stal součástí mého života před čtyřmi lety. Jeden ze čtyř roků jsem strávila v USA, kde jsem se snažila získat co nejvíce zkušeností. Mistrovství světa je největší událostí v lakrosovém světě a naším cílem je předvést maximum a ukázat všem, co dokážeme.

Bude domácí prostředí pro český tým výhodou, nebo ho bude svazovat velké očekávání fanoušků?

Hrát doma, s velkým množstvím fanoušků, nám určitě zvedne sebevědomí. Bude to také výzva. Hrát před tolika fanoušky, kteří nás ještě neviděli při tak důležité události, nás může trochu znervóznit, ale určitě to neovlivní náš výkon. Je velmi příjemné slyšet od diváků povzbuzování, které nám může pomoci snažit se ještě víc. Chceme jim dokázat, že jsme silné a že na nás mohou být hrdí.

Jaká je atmosféra v českém týmu a kam až to můžete společně na MS dotáhnout?

Naposledy jsem za reprezentaci hrála loni v létě na mistrovství Evropy. Od té doby se v USA snažím zlepšovat a získávat zkušenosti. Nemůžu se dočkat, až budu opět hrát se svým týmem. Známe se tak dobře, že jsme jako jedna velká rodina. Chceme zdolat všechny soupeře ve skupině a dostat se do další fáze, kde budou nejlepší týmy světa. Ještě nikdy jsme totiž nehrály proti týmům z USA, Austrálie nebo Anglie, čehož chceme dosáhnout. Myslím, že jsme se zlepšily natolik, že to dokážeme.

Co bude při MS nejdůležitější pro tebe a pro celý tým vůbec a jak ti může šampionát pomoci v kariéře?

Nejdůležitější je pro nás porazit všechny týmy v základní skupině a skončit alespoň na páté příčce. Z téhle pozice to pro nás bude jednodušší na příštích šampionátech. Hrát jako tým je také velmi důležitá věc. Známe se dobře, takže si můžeme navzájem pomáhat. Po každém zápase se ptám sama sebe: „Udělala si maximum? Nechala si na hřišti všechno, co si mohla?“ Tenhle pocit je pro mě nejdůležitější. Pro mnoho spoluhráček to bude poslední mistrovství světa a je pro ně důležité vědět, že svou lakrosovou kariéru zakončily co nejlépe. Chci přispět k tomu, aby byl pro ně tento šampionát tím nejlepším, a aby na něj nikdy nezapomněly.

Na co se při MS nejvíc těšíš a co by si vzkázala fanouškům?

Nemůžu se dočkat, až budu znovu hrát se svým týmem. Opravdu toužíme všem ukázat, jak tvrdě jsme pracovaly na zlepšení, a že umíme hrát jako tým. Mistrovství bude zábava, i když budeme muset čelit těžkým soupeřům. Chceme, aby naši fanoušci, rodiny a hlavně náš trenér, byli hrdí na to co jsme dokázaly a dokážeme! Fanoušci, připravte se! Doufám, že vás uslyším, jak povzbuzujete český tým! Doufám, že před každým zápasem uvidím víc lidí zpívat českou hymnu s rukama na srdcích, než těch, kteří tam budou jen stát a ani nebudou rozumět česky.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 345

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%