Lacrosse > Ženský lakros > Anna Dočkalová: Účast na MS byl pro mě jeden z velkých cílů - kopie - kopie

Anna Dočkalová: Účast na MS byl pro mě jeden z velkých cílů - kopie - kopie

2.6.2009

(pur) - Druhá česká reprezentantka, která se fanouškům svěří se svými názory a pocity k mistrovství světa v Praze, je Anna Dočkalová z týmu FTVS Retro Team.

Co pro tebe znamená hrát za českou reprezentaci na mistrovství světa, které se navíc bude konat v Praze?

Vzhledem k letošnímu širšímu výběru, který byl opravdu vyrovnaný, mohu říct, že to beru jako poctu hrát na letošním mistrovství. Byl to tento rok pro mě jeden z velkých cílů. Když jsem si vzpomněla na MS 2005, uvědomila jsem si, že nechci při téhle velké příležitosti chybět. Myslím, že motivace je mnohem větší, když víme, že nás přijdou podpořit čeští fanoušci.

Bude domácí prostředí pro český tým výhoda, nebo to může svazovat, hlavně kvůli velkému očekávání fanoušků?

Já si myslím, že to bude rozhodně výhoda. Hřiště, na kterém jsme hrály spoustu zápasů, mnoho z nich bylo vítězných, je vždy výhodou. A když víte, že na tribuně sedí spousta lidí, které znáte, a věří ve váš výkon, je to prostě bomba.

Jaká je atmosféra v českém týmu a kam až to můžete společně na MS dotáhnout?

Motivace je rozhodně velká. Asistent trenéra Andrew nás podporuje slovy, že máme dokonce na týmy, jako je Anglie. A to už je co říct! Momentálně máme v týmu pár zranění a únavu, ale do MS se dáme všichni do kupy. V dobrý výkon a umístění určitě věříme.

Co bude při MS nejdůležitější pro tebe a pro celý tým vůbec a jak ti může šampionát pomoci v kariéře?

Nejdůležitější jak pro mě, tak pro ostatní je, abychom hrály po celou dobu naší nejlepší hru. Je potřeba soustředěnost a hra na více než sto procent. Jinudy cesta nevede, zápas má jen 2x 30 minut, ve kterých můžeme ukázat naší sílu. Opravdu neodhadnu, zda mi šampionát může pomoci v lakrosové kariéře. Vlastně ani nevím, zda nějakou mám a chci.

Na co se při MS nejvíc těšíš a co by si vzkázala fanouškům?

Těším se na spoustu mezinárodních hráčů a členy ze světové federace ženského lakrosu, které jsem už potkala na jiných lakrosových událostech. Hodně se těším také na zápas se skotským národním týmem, stejně jako na všechny fanoušky. Ty chci poprosit, ať na nás moc nebučí, když se něco náááhodou nepovede. Hlavní je: českou vlajku s sebou!

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 399

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%