Lacrosse > Ženský lakros > Rakušanky vyhrály mezinárodní turnaj Austrian Lacrosse Open - kopie - kopie

Rakušanky vyhrály mezinárodní turnaj Austrian Lacrosse Open - kopie - kopie

9.5.2009

(pur) – Rakouská ženská reprezentace triumfovala na pátém ročníku mezinárodního lakrosového turnaje Austrian Lacrosse Open, který se konal minulý víkend ve Vídni. Ve finále Rakušanky zdolaly anglický klub Reading Wildcats 13:10.

Rakouský ženský národní tým se připravuje na své první mistrovství světa. V červnu v Praze se střetne jako jeden z nováčků ve skupině C1 s Dánskem a týmem Haudenosaunee. Rakušanky začaly svou mezinárodní pouť v roce 2005 na evropském šampionátu nováčků, kde byl jejich tým pospojován ještě se Španělkami. Loni už se Rakousko plnohodnotně zúčastnilo mistrovství Evropy ve finském Lahti, kde obsadilo osmé místo z desíti účastníků ženského turnaje.

Minulý víkend se ve Vídni pořádal už pátý ročník mezinárodního turnaje Austrian Lacrosse Open a Rakušanky pod vedením americké trenérky Anne Murphyové v ženské kategorii dominovaly. Ve skupině porazily londýnský tým Blackhearth Lacrosse 9:7, výběr Swiss Lacrosse jasně 10:0, podobně jako celek Vienna Lady Monarchs (12:1) a pak Rakušanky rozstřílely finský tým Helsinki Lacrosse 18:1. Jedinou porážku ve skupině si náš jižní soused připsal s anglickým celkem Reading Wildcats, s nímž Rakousko prohrálo 3:13. Se stejným soupeřem ve finále už ale domácí reprezentace sehrála výrazně vyrovnanější zápas a dokonce vyhrála 13:10.

Ještě před účastí na mistrovství světa v Praze čekají na Rakušanky dva přípravné zápasy na domácí půdě. Nejdříve 1. června budou hostit v Salcburku Vanderbilt University ze Spojených států amerických a o šest dní později se střetne Rakousko ve Vídni s výběrem Cornell University, který pak bude pokračovat do Prahy, kde prověří dvakrát i český národní tým. Od 12. do 14. června se pak budou Rakušanky ještě připravovat na šampionát na známem turnaji Berlin Open. Tam budou z účastníků MS startovat také týmy Německa a Nizozemska.

Reprezentace Rakouska má pro Berlin Open nahlášenu tuto nominaci a je více než pravděpodobné, že totožný kádr přijede také do Prahy:

Maria Auzingerová, Anita Bayrederová, Kay Bierbacherová, Annika Cronstedt-Fellová, Barbara Dürrová, Daniela Dürrová, Erin Higginsová, Theresa Kuglitschová, Nicole Küntzelová, Kathleen Lannanová, Maria Mauerhoferová, Katharina Meislitzerová, Claudia Mikulová, Sigrid Neubingerová, Karen Ngová, Katharina Prochazková, Antonia Udwardiová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa