Lacrosse > Ženský lakros > Rakušanky vyhrály mezinárodní turnaj Austrian Lacrosse Open - kopie - kopie

Rakušanky vyhrály mezinárodní turnaj Austrian Lacrosse Open - kopie - kopie

9.5.2009

(pur) – Rakouská ženská reprezentace triumfovala na pátém ročníku mezinárodního lakrosového turnaje Austrian Lacrosse Open, který se konal minulý víkend ve Vídni. Ve finále Rakušanky zdolaly anglický klub Reading Wildcats 13:10.

Rakouský ženský národní tým se připravuje na své první mistrovství světa. V červnu v Praze se střetne jako jeden z nováčků ve skupině C1 s Dánskem a týmem Haudenosaunee. Rakušanky začaly svou mezinárodní pouť v roce 2005 na evropském šampionátu nováčků, kde byl jejich tým pospojován ještě se Španělkami. Loni už se Rakousko plnohodnotně zúčastnilo mistrovství Evropy ve finském Lahti, kde obsadilo osmé místo z desíti účastníků ženského turnaje.

Minulý víkend se ve Vídni pořádal už pátý ročník mezinárodního turnaje Austrian Lacrosse Open a Rakušanky pod vedením americké trenérky Anne Murphyové v ženské kategorii dominovaly. Ve skupině porazily londýnský tým Blackhearth Lacrosse 9:7, výběr Swiss Lacrosse jasně 10:0, podobně jako celek Vienna Lady Monarchs (12:1) a pak Rakušanky rozstřílely finský tým Helsinki Lacrosse 18:1. Jedinou porážku ve skupině si náš jižní soused připsal s anglickým celkem Reading Wildcats, s nímž Rakousko prohrálo 3:13. Se stejným soupeřem ve finále už ale domácí reprezentace sehrála výrazně vyrovnanější zápas a dokonce vyhrála 13:10.

Ještě před účastí na mistrovství světa v Praze čekají na Rakušanky dva přípravné zápasy na domácí půdě. Nejdříve 1. června budou hostit v Salcburku Vanderbilt University ze Spojených států amerických a o šest dní později se střetne Rakousko ve Vídni s výběrem Cornell University, který pak bude pokračovat do Prahy, kde prověří dvakrát i český národní tým. Od 12. do 14. června se pak budou Rakušanky ještě připravovat na šampionát na známem turnaji Berlin Open. Tam budou z účastníků MS startovat také týmy Německa a Nizozemska.

Reprezentace Rakouska má pro Berlin Open nahlášenu tuto nominaci a je více než pravděpodobné, že totožný kádr přijede také do Prahy:

Maria Auzingerová, Anita Bayrederová, Kay Bierbacherová, Annika Cronstedt-Fellová, Barbara Dürrová, Daniela Dürrová, Erin Higginsová, Theresa Kuglitschová, Nicole Küntzelová, Kathleen Lannanová, Maria Mauerhoferová, Katharina Meislitzerová, Claudia Mikulová, Sigrid Neubingerová, Karen Ngová, Katharina Prochazková, Antonia Udwardiová.

Loading...

Ženský lakros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Souhlasili byste s vytvořením soutěže v 6lakrosu?
Celkem hlasů 20