Lacrosse > Češky vzdorovaly statečně Anglii - kopie

Češky vzdorovaly statečně Anglii - kopie

13.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace sehrála v sobotu přípravné utkání před mistrovstvím světa se silným výběrem Anglie, kterému podlehla poměrně jasně 3:15, ovšem průběh zápasu až tak jednoznačný nebyl a Češky překvapily velmi statečným výkonem.

Trenér Mrlík už měl k dispozici dvojici hráček ze zámoří Allison Hubschmannová a Kristynu Hnizda, ale i uzdravenou obránkyni Alici Králíčkovou, plný kádr však nasadit nemohl. Anglie přijela do Prahy po čtvrteční výhře 8:6 nad úřadujícími mistyněmi světa z Austrálie ve velké pohodě a od začátku dávala najevo, kdo je favoritem. V páté minutě už vedly Angličanky 3:0. Prosazovaly se hlavně po velmi rychlých a přímočarých akcích a bleskovém zakončení. Skvěle o sobě věděly a lépe se pohybovaly. Navíc donutily český tým k několika chybám na útočné polovině díky velmi agresivní obraně téměř po celém hřišti. Ve 13. minutě vedl tým z britských ostrovů už 5:0 a česká střídačka reagovala oddechovým časem.

Ten byl pro domácí výběr velmi důležitý. Po něm jakoby v modrých dresech hrály jiné české reprezentantky. Zlepšily pohyb, přesnost v útoku a také agresivitu. Nejdříve měla dvě gólové šance Hnizda, ale neuspěla. Po ní už se však po důrazném průniku trefila Hubschmannová. Stejná hráčka dala za chvíli i další branku poté, co Koubová zachytila nepřesnou rozehrávku Anglie. Po velmi pohledné akci zakončovala Srchová do prázdné branky a pět minut před přestávkou byl stav už jen 3:7 z pohledu českého týmu. Tak také skončilo první dějství.

Po změně stran daly Angličanky opět poměrně rychle tři branky, ovšem také český tým si vypracoval několik slibných šancí a pokračoval v nebojácném výkonu. Ten předváděly Češky také v obraně a řadu útočných akcí soupeře zneškodnily. Ve druhém poločase se už sice domácímu celku skórovat nepodařilo, když napříkad střela Hubschmannové šla pouze do tyče, ale i tak se české reprezentantky ukázaly v dobrém světle. Anglie nakonec zvítězila 15:3, ovšem její sílu rozhodně zmírnil kvalitní výkon českého týmu.

"Byl jsem mile překvapen naší hrou. Výsledek tomu sice neodpovídá, ale fyzicky holky Angličankám stíhaly, i obrana se výrazně zlepšila. Náš největší problém jsou však nevynucené chyby, protože nám padá dost míčků. Hráčky z USA jsou velké posily, ovšem ještě nemáme akce dokonale zažité, takže nám to v útoku nefunguje zatím, jak by mělo. Myslím, že naši soupeři z ostrovů ve skupině mistrovství světa Wales a Skotsko budou slabší než Anglie," hodnotil utkání trenér českého týmu Martin Mrlík.