Lacrosse > Mistrovství světa v ženském lakrosu začne v Praze za necelé dva měsíce - kopie

Mistrovství světa v ženském lakrosu začne v Praze za necelé dva měsíce - kopie

22.4.2009

(pur) - Mistrovství světa v ženském lakrosu se uskuteční v Praze od 17. do 27. června v areálu Slavie v Edenu, přičemž finálový den se odehraje na hlavním fotbalovém stadionu. Podrobnosti k šampionátu představili organizátoři ve středu na tiskové konferenci.

Celkový rozpočet mistrovství světa je 10 milionů korun, což je 250 krát méně, než bylo potřeba pro MS v klasickém lyžování v Liberci. Lakrosový i lyžařský svaz má při tom u nás přibližně stejný počet členů, ale i účastníků samotného šampionátu. Čtyři pětiny rozpočtu. zaplatí jednotlivé týmy. Samotný turnaj se koná ve dnech 17. – 27. června v areálu Slavie Praha ve Vršovicích. Finálový den se bude konat  v SYNOT TIP Areně, tedy přímo na hlavním fotbalovém stadionu v Edenu. Půjde o zápas o 3. místo a finále. Součástí finálového dne bude také exhibice, zábavný doprovodný program. „Důležitou informací je, že vstup bude volný. Očekáváme návštěvu minimálně dva tisíce lidí, vyčleněno budeme mít až osm tisíc míst,“ uvedla na tiskové konferenci šéfka organizačního výboru turnaje Barbara Klimoszková. „Půjde o největší turnaj v historii celého ženského lakrosu. Mistrovství světa se zúčastní šestnáct týmů,“ doplnila Klimoszková. Půjde už o osmé MS v ženském lakrosu v historii, přičemž český tým se zúčastnil zatím jen dvou. Ve skupině A jsou zařazeny nejlepší týmy z posledního šampionátu. Austrálie, USA, Anglie, Kanada a Japonsko. Ve skupině B si kromě českého týmu zahrají Wales, Skotsko, Německo a Nový Zéland. V céčku se pak rozdělí celky do dvou tříčlenných podskupin. Rakousko, Dánsko a Haudenosaunee (indiánky) tvoří skupinu C1 a Irsko, Korea a Nizozemsko skupinu C2. Play off začíná 24. června. Česká reprezentace chce proniknout do elitní osmičky, což bude velmi těžký úkol. „Co se týče hry, tak je cílem ukázat českým divákům, že i česká lakrosová reprezentace umí hrát hezký lakros. Že jde o zajímavý sport a že má cenu se na něj také chodit dívat.Můj cíl je, abychom se zúčastnili zápasu o páté místo. Příprava je nejtvrdší vůbec v historii, kdy se národní tým pohybuje na vrcholných akcích,“ prohlásil trenér ženského národního týmu Martin Mrlík. Fanoušci českého týmu navíc založili fan club, který už má přes sto členů. 

Během MS se bude konat také doprovodný turnaj Prague Cup, který se v České republice hraje už od roku 1998. Organizátoři však připravili ještě celou řadu dalších doprovodných akcí pro širokou veřejnost.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%