Lacrosse > Ženský lakros > Barbara Klimoszková: Asi jsme se zalekly toho, že bychom mohly nad Skotkama vyhrát - kopie - kopie

Barbara Klimoszková: Asi jsme se zalekly toho, že bychom mohly nad Skotkama vyhrát - kopie - kopie

18.6.2009

(pur) – Česká ženská reprezentace odehrála na mistrovství světa v Praze ve čtvrtek svůj první zápas, v němž v rámci skupiny B podlehla Skotsku 6:8. Středopolařka Barbara Klimoszková po utkání uznala, že výsledek mohl být klidně opačný.

Český tým ještě nikdy na vrcholných akcích Skotsko neporazil. Ve čtvrtek k tomu měl všechny předpoklady. Češky vedly a ještě chvíli před přestávkou prohrávaly po obratu 3:4, ale v úvodu druhé části si nechaly soupeře utéct až na rozdíl čtyř gólů a i přes mohutný závěr už nedokázaly skóre dotáhnout.

„Asi chtěly Skotky víc. Snažily jsme se, ale nešlo to. Bojovaly jsme hodně na začátku, na konci taky, ale prostředek jsme vypustily, to byla chyba,“ uznala po utkání zkušená česká hráčka Barbara Klimoszková.

Bojovnost se domácímu týmu upřít nedala, ovšem nervozita či příliš velká snaha přinášely také chyby. Navíc nedokázal český celek proměnit několik slibných šancí. „Chtěly jsme hrát na pohodu, ale bylo to asi moc. Měly jsme do toho jít víc. Tenhle zápas se dal vyhrát, takže je to hrozná škoda. Myslím, že se ještě se Skotskem v turnaji potkáme a pak je porazíme,“ hodnotila zápas Klimoszková.

Výhra nad Skotskem by byla důležitým krokem o postup do čtvrtfinále mistrovství světa, takhle budou muset Češky ještě hodně bojovat. „Určitě je to komplikace ve skupině. Děláme si to zbytečně těžší, jak je naším dobrým zvykem. Je to poučení pro další zápasy. Myslím, že jsme se trochu zalekly toho, že bychom mohly ten zápas vyhrát.“ uvedla hráčka FTVS.

Národní tým povzbuzovala více než stovka fanoušků, kteří byli při utkání hodně slyšet. „Fanoušci byli skvělý. Musíme jim hrozně moc poděkovat a o to víc nás to mrzí, že jsme nevyhrály, protože to bylo fakt úžasný,“ vysekla Klimoszková českému fanclubu poklonu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302