Lacrosse > Ženský lakros > Nový Zéland touží po zlepšení pod vedením australského trenéra

Nový Zéland touží po zlepšení pod vedením australského trenéra

8.6.2009

(pur) – Ženská reprezentace Nového Zélandu přijede do Prahy z velké dálky na svůj druhý světový šampionát. Pod vedením australského trenéra Paula Mollisona se chtějí Novozélanďanky posunout ve světové konkurenci výkonnostně i tabulkově výše.

Ženský lakros se začal na Novém Zélandu hrát v roce 2001, o dva roky později se národní tým zúčastnil turnaje Down Under Cup v Melbourne a v roce 2005 už se Nový Zéland prezentoval jako nováček na mistrovství světa v americkém Annapolis. Tam obsadil z deseti účastníků poslední místo, když všech svých sedm zápasů prohrál. Hned v prvním duelu na šampionátu podlehl Nový Zéland české reprezentaci 6:21. Celý turnaj absolvoval tento ostrovní tým s bilancí skóre 16:138 a jen sedm hráček z celku si připsalo nějaký bod do statistik. V celé zemi je jen několik týmů a všechny hráčky pro letošní MS hrají v domácím prostředí. Poměry se tedy dají srovnat s Českou republikou. Ligu v Aucklandu letos vyhrál výběr Lacrosse Central Angels a celostátní turnaj New Zealand Lacrosse Tournament zase tým Lacrosse Wellington.

Novozélanďanky mají velkou výhodu, že je v současné době trénuje zkušený australský kouč Paul Mollison. Ten předloni dovedl silný juniorský výběr Austrálie ke stříbrným medailím na MS v kanadském Peterborough. V současné reprezentaci Nového Zélandu si Mollison nechal čtyři hráčky z posledního seniorského světového šampionátu, včetně zkušené brankářky Jess Evansové, ale jinak tým výrazně omladil. Například i pěticí hráček z MS juniorek 2007, nebo nejlepší hráčkou země v předminulé sezoně Laurou Rensfordovou.

Národní tým vyhrál před pár měsíci dobře obsazený turnaj Kiwi Cup a na blížícím se mistrovství světa v Praze se chce dostat do elitní osmičky. Pro hráčky bude však turnaj ve střední Evropě velmi nákladnou záležitostí. Zajímavostí týmu je velmi nízká průměrná výška. Jen málo hráček má více než 170 centimetrů, nejvyšší z výběru je Lauren McLainová se 177 centimetry.

Pro světový šampionát patří Nový Zéland do skupiny B, kde se postupně střetne s Walesem, Skotskem, Německem a na závěr s domácí Českou republikou.

Nominace Nového Zélandu na MS v Praze:

Brankářky: Jess Evansová, Kelly Leaperová.
Obránkyně: Clare Stewart-Hunterová, Erin Wiringiová, Maxime Cunninghamová.
Středopolařky: Hannah Doneyová, Elisa Beagleyová, Vicky Reeveová, Kate Clarková, Grainne Scottová, Marina Wongová, Sonjah Yawová, Lauren McLainová.
Útočnice: Rosie Gunnová, Laura Rensfordová, Sally Rutherfordová, Kerensa McCamishová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%