Lacrosse > Ženský lakros > Nevyzpytatelné Nizozemky se chystají na své první mistrovství světa

Nevyzpytatelné Nizozemky se chystají na své první mistrovství světa

19.5.2009

(pur) - Nizozemský ženský národní tým se představí v červnu v Praze na svém prvním mistrovství světa. Trenér David Abini se může spolehnout na řadu hráček z USA či Anglie. Nizozemský celek už se představil na loňském evropském šampionátu a na MS se nechce nechat zahanbit.

Nizozemská ženská reprezentace na sebe poprvé upozornila v roce 2005, kdy se zúčastnila v Dánsku turnaje lakrosových evropských nováčků. Zatímco tamní mužský tým už startoval o rok dříve v Praze na mistrovství Evropy. Na loňském evropském šampionátu ve finském Lahti skončily Nizozemky z deseti účastníků ženské části turnaje poslední.

Tým trenéra Davida Abiniho se ale pro MS v Praze proměnil. V únoru hrály Nizozemky dva přípravné zápasy s Německem a prohrály 8:16 a 10:12. Abini může se svou asistentkou Kristen Waagbovou z USA počítat pro světový šampionát s celou řadou zámořských posil. Například útočnice Ilsa van den Bergová, která studuje v Oregonu, má nizozemského otce a matku z Jihoafrické republiky.

Nizozemský tým ale nabízí ještě zajímavější příběhy. Obránkyně Justiene Groothuisová patřila ještě před dvěma lety do širšího výběru Kanady pro MS do 19 let. Několik hráček dorazí do Prahy posílit Nizozemsko také z Anglie. Například i teprve šestnáctiletá Sabine van der Lindenová. Ta získala kromě nizozemské nominace také zařazení do širšího juniorského kádru Anglie pro příští rok. Abini doplní tým také hráčkami z domácí soutěže. Zkušená obránkyně Rosa Hakerová například hájí barvy celku Amsterdam Lions a zkrátka nepřijdou ani týmy z Haagu či Groningenu. Těsně před mistrovstvím si Nizozemky zahrají na mezinárodním turnaji Berlin Open.

Na samotném mistrovství světa je Nizozemsko jako nováček zařazeno do skupiny C2, kde se utká s Jižní Koreou a Irskem. Hlavně Irsko bude také s celou řadou zahraničních posil zřejmě favorit skupiny, ale na Nizozemsko je potřeba si dát pozor. Svou premiérovou účastí na MS se chce zapsat do velké lakrosové rodiny.

Nominace Nizozemska na MS v Praze:

Vicki Goldascková, Katarina Roeleová, Justiene Groothuisová, Rosa Hakerová, Marloes Verstegenová, Michele Van Wert Scanlonová, Laurel van Tasselová, Joske van de Pijpekampová, Sarah Sweertsová, Jantien van der Kooijová, Aafke Kamstraová, Jessica Stokhofová, Quirine ten Boschová, Sabine van der Lindenová, Ilsa van den Bergová, Lillian Elekanová, Mary Bergmannová, Marjolein Munniksmaová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269