Lacrosse > Ženský lakros > Jižní Korea obohacuje na MS asijský kontinent - kopie - kopie

Jižní Korea obohacuje na MS asijský kontinent - kopie - kopie

15.6.2009

(pur) – Ženská reprezentace Jižní Koreje se chystá na svůj první světový šampionát. Tamní ligová soutěž začala před čtyřmi lety a nyní se národní tým chystá na premiérovou akci velkého formátu. Pro Korejky bude MS v Praze hlavně o seznamování se světovým lakrosem.

Lakros se v Jižní Koreji hraje už od roku 1997, ovšem až do roku 2005 šlo jen o jeho mužskou podobu. Právě před čtyřmi lety ale vznikla v zemi ženská ligová soutěž, která se loni rozšířila ze čtyř účastníků na šest, což je více než je momentálně ligových týmů v České republice. V Jižní Koreji je zhruba 250 registrovaných hráček lakrosu. Více než pět set je pak jejich mužských kolegů.

Korejský ženský lakros se stal přidruženým členem Mezinárodní federace ženského lakrosu (IFWLA) v roce 2006, o rok později už byla Jižní Korea řádným členem. Korejský ženský lakros se podílí na rozvoji tohoto sportu také pořádáním Asijsko-pacifického turnaje, který se hraje od 8. do 21. června. Mužský tým Jižní Koreje hrál na fieldlakrosovém MS v roce 2006 a ve skupině se utkal mimo jiné i s českou reprezentací, které podlehl 2:20. Nakonec skončili Korejci osmnáctí z jednadvaceti účastníků šampionátu.

V současném ženském výběru pro mistrovství světa v Praze je jen patnáct hráček a hned čtrnáct z nich je ze dvou domácích týmů LAXIN a HAFS. Poslední zástupkyní v týmu je Jin A Baeová z Yale v americkém státě Connecticut. Věkový průměr týmu je necelých dvacet let, když nejstarší členkou týmu je třicetiletá obránkyně Seung Kon Wooová.

Pro světový šampionát je Jižní Korea zařazena jako jeden z nováčků do skupiny C2, kde se střetne s Irskem a Nizozemskem. Dále bude s největší pravděpodobností bojovat ve spodní polovině o konečné umístění.

Nominace Jižní Koreje na MS v Praze:

Brankářka: In Hae Kang.
Obránkyně: Ki Young Lau, Hee Won Kwon, Ok Min Pyon, Seung Kon Woo, Yoon Kyung Yang, So Yeon Shin.
Středopolařky: Min Ji Kim, Jeong Min Kwak, Soo Yeon Kwon.
Útočnice: So Yeoun Park, Yae Seul Park, Ji Yoon Kim, Jin A Bae, Yeong Hee Jung.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%