Lacrosse > Mistrovství světa přináší také bohatý doprovodný program - kopie

Mistrovství světa přináší také bohatý doprovodný program - kopie

16.6.2009

(pur) - Kromě deseti dnů plných zápasů samotného mistrovství světa v ženském lakrosu se můžou diváci pobavit také při bohatém doprovodném programu. Ten myslí na děti i dospělé. Nabídne hudbu, zábavu, ale také interaktivní možnosti vyžití.

Pokud by fanoušky omrzelo velké množství zápasů světového šampionátu, případně by zrovna nehrál tým, kterému fandí, mají možnost se zabavit i jinak. Od středy 17. do soboty 20. června probíhá za účasti šesti týmů z České republiky a Spojených států americký mužský Prague Cup. Každoroční mezinárodní turnaj je hlavní částí doprovodného programu MS. Následovat bude od pondělí 22. do čtvrtka 25. června ženský Prague Cup. Ten má letos deset účastníků a kromě týmů z ČR a USA se představí také celky z Walesu a Austrálie.

Celý doprovodný program však začíná už ve středu 17. června od 19 hodin, kdy dojde ke slavnostnímu zahájení mistrovství světa. V sobotu 20. června je pak přichystána po utkání České republiky s Německem párty pro fanoušky. Na ní vystoupí od 19.30 hodin kapela Sweeper a následovat bude od 22 hodin ohnivá show v podání členů skupiny Fantasmagoria.

Ve dnech 23. až 26. června se koná pod hlavičkou Mezinárodní lakrosové federace (FIL) Kliniku pro trenéry pod vedením Jane Pirieové z Brookwood School and Synergy Lacrosse Clubu a dalších zkušených trenérů. Klinika bude zdarma pro všechny účastníky MS a Prague Cupu.

Závěrečné dny světového šampionátu myslí také na děti. Ve dnech 24. a 25. června se totiž koná v dopoledních hodinách akce nazvaná Lupen na lakros, kde si bude moci celá řada dětí vyzkoušet pod vedením zkušených hráčů lakrosu tento sport. Připraven je ale také další zábavně-sportovní program.

O den později se můžou děti po předložení vysvědčení podívat zdarma na samotné zápasy mistrovství světa v rámci akce Lupen za výzo. Vrcholem celého doprovodného programu je pak finálový den na velkém stadionu (Synot Tip Aréna). V sobotu 27. června bude po celý den vstup zdarma. Kromě utkání o třetí místo a finále diváci uvidí také exhibici lakrosu v podání české reprezentace a vystoupení dívčí punk-dance-rokové kapely Reskata.

Po slavnostním zakončení mistrovství světa je od 19.30 hodin v útrobách stadionu připravena závěrečná akce pro účastníky turnaje. Nejdříve je na programu večeře a samotná párty začíná ve 20 hodin. Na hlavní stagi v prvním patře vystoupí DJ Kokta Šalabajzr, londýnská živá kapela The Happy Shoppers a také týmy se svým programem. Ve druhém patře je připravena Bar and Chill-Out Zone, ve třetím Progressive stage. Na ní budou hrát DJ's Cube a M. Pete hudební styly jako drum and bass, progressive house či break beat. Ve čtvrtém patře si přijdou na své fanoušci reggae, ska nebo dancehallu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%