Lacrosse > Ženský lakros > Češky na úvod podlehly těsně Skotsku - kopie - kopie

Češky na úvod podlehly těsně Skotsku - kopie - kopie

18.6.2009

(pur) - Česká reprezentace vstoupila do mistrovství světa v Praze před početným publikem porážkou 6:8 se Skotskem. Bojovný výkon českého týmu byl přibržděn v úvodu druhého poločasu, kdy Skotky odskočily na čtyři góly, naopak domácí výběr své šance zahazoval.

Skotsko – Česká republika 8:6 (5:3)

Český tým byl povzbuzován více než stovkou domácích fanoušků, což ho hnalo hned od začátku do útoku. Už v první minutě se po asistenci Chudlařské prosadila střelou k zemi Michaela Srchová. Na druhé straně ovšem Rennieová o chvíli později z trestné střely srovnala. Češky v defenzivní činnosti často faulovaly a umožňovaly tak Skotkám další útočné akce. Opět z pokusu v klidu Daveyová poslala ostrovní tým do vedení. Domácí výběr chtěl rychle srovnat, ale Mahová ani Brychcínová neuspěly a naopak na druhé straně přidala třetí branku Skotek znovu Daveyová.

Po velmi rychlé akci českého týmu vychytala brankářka Garthwaiteová Merrellovou, avšak uspěla také Kordačová proti možnosti Daveyové. Na pokus Knightové už ale byla česká gólmanka krátká. V šestnácté minutě se však povedlo na 2:4 snížit Kristyně Hnizda. Další šance domácích hráček končily většinou těsně vedle. Až ve dvacáté minutě přihrála z trestné střely Blahovcová přesně Srchové, která snadno korigovala. Pár minut na to však vrátila Skotsku dvoubrankový náskok Rennieová. Dlouhé české útoky postrádaly přesné zakončení, navíc těsně před přestávkou orazítkovaly Skotky dvakrát tyč.

První branku po přestávce daly Skotky. Po dlouhých čtyřech minutách se prosadila Boxerová. Vzápětí Daveyová orazítkovala břevno. Na druhé straně mohla zkorigovat Hubschmannová, ale po trestné střele síť nerozvlnila, stejně jako o chvíli později z podobné pozice ve hře. Sedmou branku skotského týmu přidala Katherine Swallowová a Češky se ocitly ve velmi těžké situaci. Šance Koubové a Srchové ke snížení nevedly. Naděje domácích ještě držela několika dobrými zákroky Kordačová, navíc z brejku selhala v jasné gólové příležitosti Chudlařská, což byl další klíčový moment.

Pět minut před koncem dovršila hattrick Srchová a český kotel se snažil ještě domácí výběr vyburcovat. Jenže za Skotky se znovu prosadila Daveyová a svůj tým tak uklidnila. Hubschmannové se ještě podařilo stav zkorigovat až na 6:8, ale do konce zápasu chybělo jen osmdesát sekund. Stav už se pak do konce utkání nezměnil.