Lacrosse > Ženský lakros > Češky si zastřílely v utkání s Jižní Koreou

Češky si zastřílely v utkání s Jižní Koreou

24.6.2009

(pur) – Česká ženská reprezentace si ve středu na mistrovství světa v Praze připsala snadnou výhru v bojích o 9. až 16. místo v utkání s Jižní Koreou, kterou deklasovala 23:0. Ve čtvrtek čeká na Češky tým Haudenosaunee.

Česká republika - Jižní Korea 23:0 (16:0)

Český národní tým spustil proti korejskému výběru kanonádu už v osmnácté vteřině, kdy se trefila Srchová. Češkám se dařilo snadno pronikat do obrany soupeře a přidávat rychle další góly. Když Hubschmannová dovršila v jedenácté minutě hattrick, vedl domácí celek už 7:0. Za dalších pět minut už bylo skóre na české straně dvouciferné. O góly v síti Jižní Koreje se dělila celá řada hráček a v poločase byl stav už rozhodnutý 16:0.

Po změně stran vystřídali domácí brankářky a šetřili také dvojici Dočkalová, Hubschmannová. Český tým zkoušel některé herní prvky pro další zápasy, které budou rozhodně složitější a za patnáct minut druhého dějství dal jen dvě branky. Až v závěru si ještě přidal poměrně rychle pět gólů a deklasoval tak korejský celek 23:0.

"Pokyny před zápasem byly takové, abychom se připravily na zítřejší zápas. Hrát od začátku naplno a nic nevypustit. Chtěly jsme nastřílet dvanáct gólů normálně a pak jsme se domluvily, že to budeme držet, aby míč lítal okolo. Po přestávce jsme šetřily některé hráčky kvůli zraněním a zkoušely si další věci," řekla po zápase středopolařka českého týmu Adéla Blahovcová a ke čtvrtečnímu soupeři, týmu Haudenosaunee, dodala. "Nesmíme je podcenit a hrát od začátku naší hru. Musíme vyhrávat rozhozy a držet míče vepředu a když se tohle podaří, tak to půjde."

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%