Lacrosse > Ženský lakros > Český národní tým prohrál s Irskem důležitý boj o čtvrtfinále - kopie - kopie

Český národní tým prohrál s Irskem důležitý boj o čtvrtfinále - kopie - kopie

23.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace zažila na mistrovství světa černý den. V prolínacím utkání o postup do čtvrtfinále podlehla nejlepšímu z nováčků - Irsku 10:21. Češky propadávaly prakticky ve všem a postupně vzrůstající náskok soupeře nemohly odvrátit. Pořadatelský tým tak čekají jen boje o 9. až 16. místo.

Česká republika – Irsko 10:21 (5:13)

Klíčový zápas čekal na domácí výběr v úterý dopoledne s Irskem.  To vedlo poměrně rychle 3:0 a i když se Češkám podařilo dvakrát zkorigovat po brankách Hubschmannové a Chudlařské, navrch měly na hřišti Irky. Vyhrávaly prakticky všechny rozhozy a z následných útoků se dokázaly někdy až velmi snadno prosazovat. Ještě deset minut před přestávkou měl český tým naději, když Hubschmannová z trestné střely snížila na 4:8. Do přestávky ale Irsku vycházelo téměř všechno. Kaitlin Leggioová dala čistý hattrick za necelé dvě minuty a po prvním dějství vedl tým z britských ostrovů už 13:5.

Po přestávce už  si Irky držely dostatečný odstup. Český tým zlepšil obranu a v posledních deseti minutách se zvedl také v útoku. V tu chvíli už ale soupeř neměl na hřišti hráčky z USA, které táhly irský tým v předešlých minutách. Navíc například Lauren Cohenová byla vyloučena. Češky se tak dvěma rychlými góly Srchové a jedním Hnizda dostaly až na stav 10:19, jenže to už do konce chybělo jen deset minut, navíc oslabení za karty přišlo pak i na jejich straně. Irsko nakonec v utkání zvítězilo 21:10 a může se jako jediný nováček těšit na čtvrtfinále. Český výběr bude bojovat ve spodní polovině a skončí nejlépe devátý.

„Rozdíl byl patrný na první pohled a byl prakticky ve všech herních činnostech. Není to ale tím, že by na to české holky neměly. Když nám pak utekly o více gólů, tak se to těžko dohání. Je to pro nás samozřejmě velké zklamání, protože jsme pomýšleli na zcela jiné příčky,“ řekl po zápase trenér českého týmu Martin Mrlík.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%