Lacrosse > Ženský lakros > Český národní tým prohrál s Irskem důležitý boj o čtvrtfinále

Český národní tým prohrál s Irskem důležitý boj o čtvrtfinále

23.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace zažila na mistrovství světa černý den. V prolínacím utkání o postup do čtvrtfinále podlehla nejlepšímu z nováčků - Irsku 10:21. Češky propadávaly prakticky ve všem a postupně vzrůstající náskok soupeře nemohly odvrátit. Pořadatelský tým tak čekají jen boje o 9. až 16. místo.

Česká republika – Irsko 10:21 (5:13)

Klíčový zápas čekal na domácí výběr v úterý dopoledne s Irskem.  To vedlo poměrně rychle 3:0 a i když se Češkám podařilo dvakrát zkorigovat po brankách Hubschmannové a Chudlařské, navrch měly na hřišti Irky. Vyhrávaly prakticky všechny rozhozy a z následných útoků se dokázaly někdy až velmi snadno prosazovat. Ještě deset minut před přestávkou měl český tým naději, když Hubschmannová z trestné střely snížila na 4:8. Do přestávky ale Irsku vycházelo téměř všechno. Kaitlin Leggioová dala čistý hattrick za necelé dvě minuty a po prvním dějství vedl tým z britských ostrovů už 13:5.

Po přestávce už  si Irky držely dostatečný odstup. Český tým zlepšil obranu a v posledních deseti minutách se zvedl také v útoku. V tu chvíli už ale soupeř neměl na hřišti hráčky z USA, které táhly irský tým v předešlých minutách. Navíc například Lauren Cohenová byla vyloučena. Češky se tak dvěma rychlými góly Srchové a jedním Hnizda dostaly až na stav 10:19, jenže to už do konce chybělo jen deset minut, navíc oslabení za karty přišlo pak i na jejich straně. Irsko nakonec v utkání zvítězilo 21:10 a může se jako jediný nováček těšit na čtvrtfinále. Český výběr bude bojovat ve spodní polovině a skončí nejlépe devátý.

„Rozdíl byl patrný na první pohled a byl prakticky ve všech herních činnostech. Není to ale tím, že by na to české holky neměly. Když nám pak utekly o více gólů, tak se to těžko dohání. Je to pro nás samozřejmě velké zklamání, protože jsme pomýšleli na zcela jiné příčky,“ řekl po zápase trenér českého týmu Martin Mrlík.