Lacrosse > Ženský lakros > Česká reprezentace si poradila s týmem Haudenosaunee - kopie - kopie

Česká reprezentace si poradila s týmem Haudenosaunee - kopie - kopie

25.6.2009

(pur) – Český ženský národní tým odehrál ve čtvrtek v souboji o konečné 9. až 12. místo na mistrovství světa v Praze vydařené utkání proti celku Haudenosaunee. Češky dokázaly kontrolovat hru a v útočné fázi byly aktivní a produktivní. To jim přineslo výhru 12:7 a v pátek je čeká zápas o devátou pozici s Německem.

Česká republika – Haudenosaunee 12:7 (6:3)

Zápas zpozdilo počasí, když se nad Prahou prohnala bouřka. V brance českého týmu se objevila Dřevíkovská a chuť domácího výběru zvítězit byla patrná od úvodních minut. V té čtvrté sice dostala Haudenosaunee do vedení Awehiyo Thomasová,ale záhy se podařilo srovnat Srchové, která zakončila pokračující akci po břevně Klimoszkové. Ještě jednou pustily Češky soupeře do vedení, ovšem po dvou brankách Koubové se vývoj otáčel. Svou druhou trefu na opačné straně zaznamenala také Walserová, která však záhy nezakončila slibnou příležitost před prázdnou brankou a zápas se zlomil ve prospěch českého týmu.

Dvě možnosti v poměrně rychlém sledu proměnila Hnizda a šestou trefu domácího týmu přidala Koubová, která tak dovršila hattrick za pouhých třináct minut. Severoamerický celek dokázal do přestávky trefit už jen tyč. Chvíli po přestávce sice ještě snížil na 4:6, český tým to ale nerozhodilo a dál pokračoval ve své účinné hře. Chudlařská se trefila chytře z úhlu o zem a pak na osmou trefu domácích nahrála Koubové. Tým Haudenosaunee se sice dokázal dostávat do šancí, ale většinu pochytala brankářka Dřevíkovská a do konce zápasu inkasovala už jen třikrát. Jenže před posledním snížením už měly Češky bezpečný náskok a po uklidňujícím oddechovém čase tři minuty před závěrem nakonec zvítězily 12:7.

Byly jsme hodně nervózní a chtěly jsme hrát od začátku naplno, protože jsme moc nevěděly, co můžeme od týmu Haudenosaunee čekat. Ta pauza byla spíše demotivační a bály jsme se, abychom zvládly začátek. Chvíli se skóre přetahovalo, ale pak už jsme měly tvrdší obranu a když jsme dokázaly dávat góly, tak jsme si věřily, že vyhrajeme. Navíc nás pak podržela brankářka,“ hodnotila utkání útočnice českého týmu Eva Chudlařská.

O devátou příčku budou hrát Češky v pátek s Německem a Chudlařská si je jistá, že uspějí. „Na Němky si vždycky věříme a to deváté místo by byla aspoň trochu náplast za to, že jsme se nedostaly do čtvrtfinále,“ dodala Chudlařská.