Lacrosse > Ženský lakros > Češky si poradily s Novým Zélandem, čeká je Irsko - kopie - kopie

Češky si poradily s Novým Zélandem, čeká je Irsko - kopie - kopie

22.6.2009

(pur) - Česká ženská reprezentace splnila ve svém závěrečném utkání skupiny B mistrovství světa proti Novému Zélandu roli favoritek a svého ostrovního soupeře v dešti porazila jasně 15:3. V úterý nastoupí český národní tým proti Irsku o postup do čtvrtfinále světového šampionátu.

Česká republika - Nový Zéland 15:3 (6:1)

Češky do utkání s Novým Zélandem vstupovaly pozvolna. Do vedení mohl jít do konce soupeř, avšak Yawová mířila těsně nad. Vzápětí se už ale prosadila po rychlém brejku na opačné straně Klimoszková. Po brance Gründlerové a dvou trefách Merrellové už vedl domácí výběr v osmnácté minutě 4:0. Nový Zéland dokázal sedm minut před přestávkou korigovat na 1:5 zásluhou Beagleyové, ale ještě do konce prvního poločasu Dočkalová vrátila českému celku pětibrankový náskok.

Po přestávce se povedlo ještě dvakrát Novozélanďankám korigovat skóre, jenže síla českého výběru a přesně zakončené akce se ve zbytku utkání naplno projevovaly. Dvě branky domácích zaznamenala Hnizda, hattrick nakonec zaznamenaly Merrellová a Dočkalová. Čtyři sekundy před koncem završila patnáct gólů na české straně Chudlařská po chybě brankářky do prázdné branky. Češky nastoupí v úterý proti Irsku v Play in zápase o postup do čtvrtfinálových bojů.

“Začátek byl hodně nerozhodnej z naší strany. Trochu nás zaskočil jejich způsob útoku a musely jsme hrát obranu na těsno, na což nejsme moc zvyklé a chvíli nám trvalo, než jsme se přizpůsobily. Daly jsme ale rychle tři góly a pak už jsme hrály staženou obranu a přešly jsme na svojí hru. Získaly jsme také určitou psychickou pohodu, protože jsme daly docela dost gólů,” hodnotila utkání kapitánka českého týmu Veronika Brychcínová.

V úterý bude chtít český výběr porazit Irsko, aby se dostal do čtvrtfinále. “Obrana Irska bude víc agresivní a nebudeme moci si přihrávat tak snadno v útoku, jako dnes. Je ale dobré, že jsme si mohly vyzkoušet, co jsme trénovaly. To nám dosud ne vždy vycházelo. Proti Irkám to nebude jednoduché, bude to určitě tvrdý zápas,” dodala Brychcínová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272