Lacrosse > Ženský lakros > Kam až to dotáhne český tým na domácí půdě? - kopie - kopie

Kam až to dotáhne český tým na domácí půdě? - kopie - kopie

17.6.2009

(pur) – Česká ženská reprezentace chce na domácím mistrovství světa v Praze zúročit tvrdou přípravu a znalost prostředí. Cílem týmu je boj o páté místo, k čemuž má Češkám pomoci také početné publikum v ochozech.

Český národní tým startoval z dosavadních sedmi světových šampionátů jen na dvou. Hned po vzniku České republiky odjela reprezentace v roce 1993 do skotského Edinburghu, kde skončila z osmi zúčastněných celků na posledním místě. Všech šest zápasů prohrála a celkově měla skóre 8:131. Před čtyřmi roky startoval český výběr na MS v americkém Annapolis, kde skončil opět osmý, tentokrát z deseti týmů. Na evropských šampionátech zaznamenaly Češky výrazně lepší výsledky. Dvakrát získaly bronzové medaile a čtyřikrát byly čtvrté. Až loni ve finském Lahti skončily vinnou zvláštního herního systému až páté.

V současném výběru trenéra Martina Mrlíka je deset hráček, které už startovaly na MS v roce 2005 a dvojice Simona Kordačová, Veronika Brychcínová pamatují i šampionát z roku 1993. Šest reprezentantek se zúčastnilo juniorského mistrovství světa před dvěma lety v kanadském Peterborough. Tým je složen téměř celý z pěti pražských celků, které tvoří Národní ženskou ligu, přesto se může česká reprezentace opřít také o zámořské posily. Na předloňském MS do 19 let zářila Allison Hubschmannová a už loni na ME pomohla českému týmu Kristyna Hnizda. Nyní k nim můžeme započítat také Annu Kopeckou, která celou uplynulou sezonu strávila v americkém týmu Capital Lacrosse Club ve městě Alexandria.

Český tým patří pro letošní MS v Praze do skupiny B, kde se postupně střetne se Skotskem, Německem, Walesem a Novým Zélandem. Přímá cesta do čtvrtfinále vede přes první či druhé místo ve skupině. Češky se spoléhají na mohutnou podporu domácích fanoušků. Mistrovství světa přímo v České republice je pro mnohé hráčky splněným snem a budou se snažit v zápasech vydat ze sebe všechno.

Nominace České republiky na MS v Praze:

Brankářky: Simona Kordačová, Daniela Dřevíkovská.
Obránkyně:
Lenka Pešková, Alice Králíčková, Jana Palajíčková.
Středopolařky:
Barbara Klimoszková, Eva Mahová, Tereza Koubová, Adéla Blahovcová, Michaela Srchová, Kristyna Hnizda, Dagmar Merrellová, Pavla Gründlerová, Anna Kopecká.
Útočníce:
Anna Dočkalová, Eva Chudlařská, Allison Hubschmannová, Veronika Brychcínová.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%