Lacrosse > Ženský lakros > MS 2018: Česko – Švédsko 7:9 - kopie

MS 2018: Česko – Švédsko 7:9 - kopie

20.7.2018

(ps) Čeští lakrosoví reprezentanti prohráli na MS své poslední utkání a skončili na 26.místě ze 46ti účastníků. Prohra mrzí, neboť k ní nemuselo dojít. Po výborné první periodě však ve zbytku utkání už naši hráči dokázali dát pouze dvě branky. A to proti tak kvalitnímu soupeři jako je Švédsko, stačit nemohlo.

První perioda byla z říše snů. Naši měli dobrý pohyb, nápadité kombinace i přesné střely. Švédský brankář tak musel celkem pětkrát lovit míč ze své branky. Švédi byli zaskočeni a nezmohli se na kvalitní protihru.

Od druhé periody však jako by čeští útočníci přestali na hřišti existovat. Mnoho prohraných rozhozů znamenalo, že míč měl neustále v držení soupeř. Česká obrana ale pracovala výborně a dovolila soupeři skórovat pouze jednu.

Převaha Švédů na míči pokračovala i po půlící přestávce, a tak se začal náskok Česka pomalu ale jistě zmenšovat, až se rozplynul úplně. Před závěrečnou částí hry tak svítilo na tabuli skóre 7:6 pro Švédsko.

Místo očekávaného náporu však přišel český zmar. Hráči byli z úmorného vedra unaveni a z fyzické hry Švédů pomláceni. Američtí koučové na střídačce Česka však k osvěžení hry čerstvými a zdravými hráči z lavičky nepochopitelně nesáhli. Závěr si již zkušený výběr Švédka pohlídal a po zásluze vyhrál 9:7.

Tím bylo dokončeno vystoupení českých lakrosistů na letošním Mistrovství světa. Po umístění na 13. místě v roce 2010 a 14.místě před čtyřmi lety se jedná o dramatický výsledkový propad. Taková je ale realita. Svět se vyvíjí raketovým tempem, avšak u nás field lakros stagnuje. Nemáme na tento druh lakrosu vhodné hráče a ani trenéry. Příští rok se v Praze uskuteční fieldlakrosové Mistrovství Evropy juniorů a je tak šance se pokusit vybudovat úplně nový tým.

Česká republika – Švédsko 7:9 (5:2, 0:1, 1:4, 1:2)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%