Lacrosse > MS 2018: Česko – Hong Kong 9:8

MS 2018: Česko – Hong Kong 9:8

19.7.2018

(ps) Po odpovědném a bojovném výkonu vyhrála česká lakrosová reprezentace dramatické utkání s Hong Kongem o jedinou branku a třetím vítězstvím v řadě se kvalifikovala do utkání o konečné 25. místo se Švédskem.

Zatímco v utkání s Belgií jsme měli při zranění našeho rozhozového specialisty velké problémy při této herní dovednosti, tentokrát vyhrál Jakub Výmola prvních šest rozhozů a toho český výběr využil a vybudoval si náskok 4:1. Kvalitní soupeř, který těžil z kombinační hry, avšak fyzické hře se spíše vyhýbal, našim hráčům v izraelské polední výhni spíše vyhovoval. I tak se ale soupeř dotáhnul těsně před poločasem na 5:5.

Přetahovaná o každou branku pokračovala až do samého závěru utkání. Klíčové ale bylo, že se Hong Kong ani jednou za celé utkání nedostal do vedení. Drama vrcholilo v úplném závěru. Tomáš Knotek sice sedm a půl minuty před koncem zvýšil naše vedení na 10:8, avšak pro příliš dlouhý provázek lakrosky střelce byla branka odvolána. Na míč se tak dostal soupeř a naší obraně těžce zatápěl. Když už byl český brankář překonán, zastoupil ho na brankové čáře Matěj Řezníček. Dvě střely v posledních třiceti vteřinách zlikvidoval náš brankář a tak český tým zaznamenal cennou výhru nad netradičním soupeřem.

Nejlepšími hráči byli po utkání určeni Jakub Výmola a brakář Will Pokorny. Za příkladnou bojovnost je ale potřeba pochválit celý tým!

Hong Kong – Česká republika  8:9 (1:3, 3:2, 2:3, 2:1)