Lacrosse > MS 2018: Česko – Francie 14:7

MS 2018: Česko – Francie 14:7

18.7.2018

(ps) Čeští reprezentanti vyhráli po těžkém boji na fieldlakrosovém mistrovství světa s Francií a udělali tak první krok k nápravě reputace za nepovedené utkání s Argentinou.

Přestože hraje čeká reprezentace pouze v závěrečné skupině MS o 25.-34. místo, bylo jasné, že ji tam nečekají žádní snadní soupeři. A lakrosový výběr Francie to potvrdil. Našim hráčům nenechal soupeř téměř žádný prostor a neustále využíval jakékoliv naší chyby ke svým útočným aktivitám. Naštěstí se Čechům podařil dobrý vstup do utkání a první periodu vyhráli 4:1. To se ukázalo v dalším průběhu hry jako klíčové.

Když ve 24. minutě naši zvýšili na 6:1, zdálo se, že by utkání mohlo mít poklidnější průběh. Opak byl ale pravdou. Čeští hráči s přibývajícími minutami začali chybovat v přihrávkách a velké množství míčů tak lehkomyslně, především v útoku, ztratili. A najednou byl ve 44. minutě na výsledkové tabuli stav pouze 8:6. Třetí perioda se totiž našemu týmu vůbec nevydařila a prakticky celou ji odehrál na své polovině hřiště. Bylo vidět, jak českým hráčům docházejí v úmorném poledním izraelském vedru síly.

Ve čtvrté periodě pak naštěstí zásobnice sil došla i Francouzům a zkušenější čeští hráči toho využili a utkání dovedli nakonec k přesvědčivému vítězství. Snadné to ale rozhodně nebylo!

V dalším utkání nás čeká Belgie, tedy tým, který jsme ve skupině porazili 15:8. Tentokrát to ale pravděpodobně bude mnohem složitější. Díky zranění našeho rozhozáře Bena Lavalléeho, za kterého nemá český tým adekvátní náhradu, bude mít soupeř díky svému specialistovi Jesse Heyninckovi pravděpodobně značnou výhodu.

V ostatních utkáních MS potvrdily týmy Izraele a Portorika svojí dominanci mimo elitní Modrou divizi a vybojovaly si čtvrtfinále, které jsou na pořadu ve středu. Zatímco dva nejlepší týmy USA a Kanady mají ve čtvrtfinále volno, tak Irokéze čeká Portoriko a Austrálii Izrael. Výsledky těchto utkání lze jen těžko predikovat, ale lze očekávat, že minimálně pozice Austrálie ve světové elitě je značně ohrožena.

Francie – Česká republika 7:14 (1:4, 3:4, 3:2, 0:4)