Lacrosse > Ženský lakros > MS 2018: Česko – Filipíny 6:11 - kopie

MS 2018: Česko – Filipíny 6:11 - kopie

14.7.2018

(ps) Druhé utkání fieldlakrosového mistrovství světa odehrála naše reprezentace proti týmu Filipín a potvrdily se obavy, že tento soupeř bude nad naše síly. Po prohře 6:11 skončil náš tým na druhém místě skupiny a bude hrát o další umístění v pondělí v podvečer s Argentinou.

Utkání se hrálo za neregulérních světelných podmínek od 21:45 místního času. Nedostatečné osvětlení hřiště způsobovalo časté ztráty míče, příp. góly po střelách, které brankaři zkrátka neviděli a často je ani nezaznamenali. Český tým však marně požadoval po rozhodčích, aby situaci řešili a utkání příp. odložili.

Soupeř vstoupil do utkání velmi sebevědomě a prvních deset minut prakticky nepustil české hráče na míč. Výsledkem byl stav 0:4 na výsledkové tabuli, který se ukázal pro další vývoj utkání jako rozhodující. V 15.minutě se konečně trefili i čeští hráči, ale po jasné dominanci soupeře v první periodě byl přestávkový stav 1:5.

Druhá část hry byla už z naší strany lepší, ale i tak jsme ji prohráli 2:3. Soupeř i nadále ovládal hru a mimořádně pohybliví útočníci soupeře dělali našim hráčům značné problémy při bránění. A když už jsme dostali míč na útočnou polovinu, tak došlo k poměrně rychlé ztrátě míče útočníky, kteří neměli bohužel dobrý den.

Od poloviny utkání se už hra vyrovnala, ale náskok Filipín, jejichž soupiska byla plná Američanů s bohatými zkušenostmi z amerických univerzit, už byl dostatečný. V jednu chvíli to sice vypadalo, že by se mohl podařit návrat do utkání, když Češi dvěma góly snížili na 4:8, ale soupeř byl natolik zkušený, že komplikace nepřipustil.

České hráče musíme pochválit za bojovnost po celé utkání, ale na mnohem zkušenější hráče soupeře to nestačilo. Výborný výkon v české bráně podal Vilda Pokorný, jehož statistiky zcela zastínily hvězdného brankáře soupeře Daniela Morrise, který hraje za Marylandskou univerzitu. Až na nepovedených prvních pár minut utkání musíme pochválit i celou obranu, která hrála pod neustálým tlakem a přestože byla přetížená, tk utkání zvládla. Obdržených 11 branek, je při respektu ke kvalitě soupeře výborný výkon. Zato pouhých 6 vstřelených branek je jednoznačným neúspěchem. Neschopnost kombinovat v útoku byl hlavní důvod, proč Češi toto klíčové utkání o vítězství ve skupině prohráli.

Po dni volna bude český tým pokračovat v pondělí s Argentinou, která obsadila druhé místo Oranžové skupině poté, co prohrála se Švédskem 5:13 a porazila Maďarsko 14:6. Češi, pokud vyhrají všechna svá další utkání, mohou stále ještě pomýšlet mezi 46 účastníky MS na 13.příčku.

Filipíny – Česká republika 11:6 (5:1, 3:2, 1:2, 2:1)