Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > HISTORIE A UMÍSTĚNÍ > 2001 MS v High Wycombe, Anglie

2001 MS v High Wycombe, Anglie

Mistrovství světa v roce 2001 se konalo na evropském kontinentu a to v High Wycombe v Anglii. Z finančních důvodů se ho však bohužel nezúčastnily české reprezentantky. Jako divačka se na šampionátu objevila Barbara Klimoszková a zde jsou její pocity:

"Původně jsem jela na dovolenou do Anglie, kde se po cestě zastavím na MS. Vstupenku jsem dostala od tehdejší prezidentky ČŽL Valerie Křížové, tak mi to přišlo jako prima nápad.  Mrzelo mě, že český tým tenkrát na MS nejel, tak jsem se chtěla aspoň podívat. Mistrovství se účastnilo tenkrát devět týmů a mně, jako jediného zástupce českého lakrosu na MS, všude vítali jako VIP hosta. Z mé desetidenní dovolené se rázem stalo vysedávání na tribuně s otevřenou pusou.  Poprvé v životě jsem viděla hrát Američanky a Australanky s kosmicky barevnými lakroskami, s neuvěřitelnou rychlostí a lehkostí. Měla jsem místy pocit, že se jedná o jiný druh lakrosu. Tenkrát hrála své první mistrovství i Jenny Adams, nikdo o ní ještě nemluvil, ale už tehdy byla hvězdou australského týmu. Jako VIP host jsem měla možnost poznat spoustu zajímavých lidí kolem lakrosu, dostala jsem od Denise Wescott z USA sadu kosmických lakrosek a přivezla je vyzkoušet do Prahy. Na recepci se všemi prezidenty světového lakrosu jsem si podala ruku s nejlepší hráčkou MS a taky jsem poprvé mluvila s Jackie Huffnell a Fionou Clark, které se v dalších letech zasloužily o zapsání českého lakrosu na světovou lakrosovou mapu. Tenkrát jsem si uvědomila, že lakros je opravdu také sport, ne jen pobíhání po Letné, po kterém se jde na pivo.

Z Anglie jsem viděla jen Londýn a Oxford, ale rozhodně jsem toho nelitovala. Tenhle zážitek přeju každé začínající hráčce :) "

 

 

 

 
ostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakrosostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakros
ostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakros

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa