Lacrosse > Mladý tým Red Hills Angels - kopie

Mladý tým Red Hills Angels - kopie

14.5.2013

Red Hills Angels, foto Veronika BrychcínováRed Hills Angels, foto Veronika Brychcínová
Red Hills Angels, foto Veronika Brychcínová
Red Hills Angels, foto Veronika BrychcínováRed Hills Angels, foto Veronika Brychcínová
Red Hills Angels, foto Veronika Brychcínová

Tým Sokol I. Smíchov ANGELS je týmem dvaadvaceti hráček ve věku od osmi do třinácti let. Letos má za sebou účast na žákovských indoorových turnajích WILL,  kde hráčky nastupují proti zkušenějšímu týmu žákyň LCC Radotín.


JAK TÝM VZNIKL

Tým začal pomalu svou existenci v říjnu roku 2010  formou všeobecného sportovního kroužku pro dívky na ZŠ Červený Vrch na Praze 6, odkud vznikl  i prvotní název týmu Red Hill Angels. Ten samý rok se také stal členem TJ Sokol I. Smíchov. V loňské sezóně se kroužek začal už zaměřovat na trénink základů lakrosu a v té letošní počet zájemců o lakros poprvé přesáhl počet dvaceti dívek. V současné době tak tým tvoří  hráčky, které lakros trénují druhým nebo prvním rokem a deset z nich prošlo i přípravným „nultým“ rokem přípravy.

 

SOUČASNOST

Tým má základnu na Praze 5, ale trénuje na ZŠ Červený vrch na Evropské a na nedaleké Aritmě ve Vokovicích. Trénování se věnují hráčky z týmu TJ Sokol I. Smíchov – Flamingo United pod vedením Veroniky Brychínové. Do trenérského týmu dlouhodoběji patří Magdaléna Boháčová,  Klára Felixová, Gábina Dvořáková a Eva Chudlařšká.

Spolupráce více trenérů je tu velice důležitá, protože tréninky mohou být vedeny částečně ve skupinách, což je důležité vzhledem k věkovým a dovednostním rozdílům ve skupině.  Snahou je však i přes tyto rozdíly tým stmelit a sjednotit v jeden celek. Logicky nejúspěšnější v tomto směru bylo zatím jediné soustředění týmu v létě roku 2012. Letní soustředění se stalo pevnou součástí týmového kalendáře a tak se už hráčky těší na druhé letní soustředění poslední týden v srpnu 2013, které proběhne formou příměstského tábora na Praze 6 na Aritmě.

 

BUDOUCNOST

Cílem pro další roky je ustálit počet hráček v týmu kolem pětadvacítky, postupně zlepšovat herní dovednosti a vytvořit kvalitní a soudržný mladý tým.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%