Lacrosse > Mužský lakros > Mladíci z Radotína a Jižního Města společnými silami o víkendu vybojovali 3. místo na silně obsazeném turnaji v Bruselu

Mladíci z Radotína a Jižního Města společnými silami o víkendu vybojovali 3. místo na silně obsazeném turnaji v Bruselu

6.4.2009

Na začátku dubna se vydala výprava vedená Jakubem Noskem do jedné ze zemí Beneluxu. Minulý rok tento turnaj mladíci z LC Jižní Město vyhráli, tentokrát však mnozí překročili věkový limit a tak bylo nutno doplnit o hráče nové. Jižňácké mladíky doplnilo 8 hráčů z LCC Radotín.

Z LCJM na turnaj vyrazili tito chlapíci: David Plecháček, Jáchym Plecháček, Filip Kreuz, Vojtěch Chmelař, Pavel Švejnoha, David Vysočanský, Alex Mrázek. Druhé auto, které měl na starosti Vašek Nič vyjelo pro svou posádku do Radotína. Posádku tvořili: Matěj Barák, Tomáš Procházka, Petr Novák, Dominik Pešek, Tomáš Martínek, Patrik Martínek, Petr Skála a Tomáš Pouček.

LCC_JM_Brusel.jpg
Ve dvou půjčených automobilech (Ford Tranzit 2,2 TDCi) se obě skupiny střetli u MC Donalda u Rudné. Na Rozvadově jsme se nevyvarovali malému zdržení v podobě zapadlých klíčů od automobilu, které se podařilo najít po půlhodinovém hledání a vyložení celého kufru. Poté následovala dlouhá 12ti hodinová cesta přes Norimberk, Frankfurt, Kolín nad Rýnem a Cáchy až do cílové stanice v Belgii.

Do areálu mezinárodní školy jsme dorazili kolem 21:00. V útulné tělocvičně nám byly poskytnuty duchny, žíněnky a to nejlepší nakonec, tedy nářaďovna. Basketbalové, fotbalové a všelijaké další míče zaplnily povrch haly. Po ubytování jsme hned vyrazili do centra města. Zaparkovali jsme u katedrály sv. Michala (foto 3) ( s obavami o pokutu za parkování, což se nepotvrdilo) a poté pěšmo namířili na hlavní náměstí, které se jmenuje Grand Place (nizozemsky Grote Markt) (foto 4). Na tomto náměstí se nachází asi nejkrásnější budovy v Bruselu v čele s radnicí postavenou v 15. století s dominantní, 96 metrů vysokou věží. Další zastávkou byl legendární Manneken-Pis (foto 5) ,soška čurajícího panáčka, pocházející ze 17. století, který se může pyšnit s více než 800 oblečky. Poté vedoucí týmu povolili hodinový rozchod po skupinách na nákup potřebných dárků rodičům a příbuzenstvu. Následoval návrat do tělocvičny a spánek. A teď k turnaji samotnému.

LCC_JM_Brusel 2.jpg

Na turnaj se přihlásilo celkem 8 týmů, bohužel na poslední chvíli odřekli hráči z Berlína a společný tým Stuttgartu a Düsseldorfu nepřijel v dostatečném počtu, proto jeho výsledky nebyly započítávány.

V první skupině se ocitlo trio těchto týmů: ISB Raiders (Belgie), Welwyn (Anglie) a B tým Bruselu. Ve Skupině B to pak byly kromě našeho týmu Hamburg Braves a SC 1880 Frankfurt (oba Německo).

Pro drtivou většinu hráčů to bylo první seznámení s fieldlakrosem a to se projevilo hned v úvodním zápase proti Hamburgu (foto 6), kde jsme především zaostávali ve vyvážení míčků. V druhém zápase, který nebyl započítáván do tabulky jsme už poprvé vyhráli a dodali si potřebnou náladu na rozhodující duel, který jsme museli vyhrát, abychom postoupili do semifinále.

Po výborném kolektivním výkonu se to podařilo a tým z Frankfurtu jsme deklasovali. Tím pro nás sobotní hrací program skončil a následoval odchod do sprch a příprava na další výlet.

Kolem osmnácté hodiny jsme přijeli do Evropské čtvrti, kde se nacházejí nejvýznamnější budovy spjaté s Evropskou unií. Viděli jsme Evropský parlament, sídlo Evropské komise a sídlo Evropské rady, kde se v průčelí nachází proslavená plastika pana Černého – Entropa. Budova byla uzavřena, ale my jsme si poradili.

LCC_JM_Brusel 3.jpg

Dále jsme pokračovali obhlídku parkem vybudovaným v roce 1880 k oslavě 50tiletého výročí vzniku Belgie. Prohlídku Evropské čtvrti jsme završili na malebném náměstíčku plném restaurací. Partnerem nám byl gyros a hranolky. Výlet však ještě nekončil. Poslední zastávkou nám bylo Atomium na severu města. Tento model základní buňky krystalové mřížky železa, zvětšený 165 miliardkrát, byl otevřen ku příležitosti mezinárodní výstavy v roce 1958. Stavba je vysoká 102 metrů a váží 2400 tun (foto 10). Tím byl druhý den v Bruselu zakončen.

LCC_JM_Brusel 4.jpg

V neděli nás čekalo semifinále. Skupinu A vyhrál tým Welwyn a tak bylo jasné, že nás bude čekat těžký oříšek. V zápase se to potvrdilo a zaostávali jsme téměř ve všech činnostech, i když bojovnost nám nechyběla. Výsledek 2:11 byl realitou.

Před posledním zápasem, tedy o třetí místo, jsme se navzájem vyhecovali, tak, že jsme Hamburg smetli 6:1 a bronz byl náš. Ve finále, v krásném utkání porazil domácí tým hosty z Anglie 4:3 po pětiminutovém prodloužení.

Utkání v základních skupinách se hrála na 2x15 min., semifinále, finále na 4x12 minut. Po vyhlášení výsledků turnaje jsme byli všichni spokojení, jelikož první dva týmy měly i přece jenom o něco starší hráče. Do Prahy jsme dorazili v pořádku hodinu a půl po půlnoci.
LCC_JM_Brusel 5.jpg
Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným a doufám, že tento výlet do zahraničí nebyl náš poslední a příští rok už z Bruselu zlato přivezeme. Další poděkování patří organizátorům turnaje, řidičům, rodičům, kteří své potomky na turnaj pustili a paní Kreuzové za jablíčka, které nám vydržely po celý víkend.

LCC_JM_Brusel 6.jpg

Výsledky turnaje:

Skupina A
Brussels Raiders A vs. Welwyn Warriors    0:3
Welwyn Warriors vs. Brussels Raiders B    7:0
Brussels Raiders A vs. Brussels Raiders B  8:0

Skupina B
LCJM/LCC vs. Hamburg Braves                 2:9
LCJM/LCC vs. SC 1880 Frankfurt             10:2
Hamburg Braves vs. SC 1880 Frankfurkt    3:0

Semifinále:
LCJM/LCC vs. Welwyn Warriors                2:11
Brussels Raiders A vs. Hamburg Braves     5:4

O 5. místo:
Brussels Raiders B vs. SC 1880 Frankfurt    0:5

O 3. místo:
LCJM/LCC vs. Hamburg Braves                  6:1

Finále:
Busells Raiders A vs. Welwyn Warriors        4:3 po prodl.

Zápasy nezapočítávané do tabulek:
LCJM-LCC vs. Germany United                       4:3
SC 1880 Frankfurkt vs. Brussels Raiders A    2:4
Welwyn Warriors vs. Hamburg Braves          2:3
Hamburg Braves vs. Brussels Raiders B        4:5

S. Blabol

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93