Lacrosse > Ženský lakros > Mistrovství světa žen 2009 má schválený program zápasů - kopie - kopie

Mistrovství světa žen 2009 má schválený program zápasů - kopie - kopie

8.12.2008

Na konci listopadu byl potvrzen a zveřejněn oficiální program zápasů pro mistrovství světa žen, které se bude v červnu příštího roku konat v Praze. Český národní tým je zařazen ve skupině B s Walesem, Skotskem, Německem a Novým Zélandem. Celkem se turnaje zúčastní šestnáct týmů rozdělených do tří, potažmo čtyř skupin.

Systém turnaje, jak už je v lakrosu zvykem, není zcela jednoduchý a přirozený. Ačkoliv by šestnáct týmů volalo po klasickém rozdělení do čtyři skupin po čtyrech týmech, v případě MS žen 2009 je to trochu jinak. Ve skupinách A a B je po pěti týmech rozčleněných přesně podle pořadí, jak se zúčastnili posledního mistrovství světa v roce 2005 v americkém Annapolis. Ve skupině A tedy hraje obhájce titulu Austrálie, USA, Anglie, Kanada a Japonsko. V béčku jsou Wales, Skotsko, pořádající Česká republika, Německo a Nový Zéland.

Navýšení z deseti na šestnáct týmů je rekordní. Zbylých šest týmů, které si zahrají na MS premiérově, je rozdělených do dvou C skupin po třech. Skupinu C1 tvoří Rakousko, Dánsko a Irokézky, skupinu C2 pak Irsko, Jižní Korea a Nizozemsko.

Ve skupinách A a B se bude hrát klasický systém každý s každým. Všechny týmy ze skupiny A mají zajištěnu účast ve čtvrtfinále. Budou do něj nasazeny podle pořadí ve skupině. Také první dva celky z béčka se dostanou automaticky mezi nejlepších osm týmů šampionátu. Do elitní osmičky má šanci proniknout i nejlepší ze skupin C. Nejdříve svedou play off zápas vítězové skupin C1 a C2 a úspěšnější z tohoto duelu vyzve v tzv. "Play in" utkání třetí tým ze skupiny B. V takové roli byl například český juniorský výběr na MS 2007 v Kanadě, který "play in" zápas prohrál se Skotskem. Také nyní by se teoreticky mohl v této roli český tým ocitnout. Má však slušnou šanci se dostat do čtvrtfinále i přímo.

Zbylé dva týmy ze skupiny B, ze skupin C a poražený z "play in" utkání se pak ve druhé části turnaje střetnou o konečné 9. až 16. místo. V elitní osmičce se hraje klasický vyřazovací pavouk, samozřejmě se závěrečnými zápasy o konečná umístění. První zápasy ve skupinách na MS jsou na programu ve čtvrtek 18. června, turaj vyvrcholí finálovým duelem v sobotu 27. června.

Více informací získáte na www.lacrosseworldcup2009.com, případně na mailu worldcup2009 [at] lacrosse.cz.

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%