Lacrosse > Mistrovství světa žen 2009 má schválený program zápasů - kopie

Mistrovství světa žen 2009 má schválený program zápasů - kopie

8.12.2008

Na konci listopadu byl potvrzen a zveřejněn oficiální program zápasů pro mistrovství světa žen, které se bude v červnu příštího roku konat v Praze. Český národní tým je zařazen ve skupině B s Walesem, Skotskem, Německem a Novým Zélandem. Celkem se turnaje zúčastní šestnáct týmů rozdělených do tří, potažmo čtyř skupin.

Systém turnaje, jak už je v lakrosu zvykem, není zcela jednoduchý a přirozený. Ačkoliv by šestnáct týmů volalo po klasickém rozdělení do čtyři skupin po čtyrech týmech, v případě MS žen 2009 je to trochu jinak. Ve skupinách A a B je po pěti týmech rozčleněných přesně podle pořadí, jak se zúčastnili posledního mistrovství světa v roce 2005 v americkém Annapolis. Ve skupině A tedy hraje obhájce titulu Austrálie, USA, Anglie, Kanada a Japonsko. V béčku jsou Wales, Skotsko, pořádající Česká republika, Německo a Nový Zéland.

Navýšení z deseti na šestnáct týmů je rekordní. Zbylých šest týmů, které si zahrají na MS premiérově, je rozdělených do dvou C skupin po třech. Skupinu C1 tvoří Rakousko, Dánsko a Irokézky, skupinu C2 pak Irsko, Jižní Korea a Nizozemsko.

Ve skupinách A a B se bude hrát klasický systém každý s každým. Všechny týmy ze skupiny A mají zajištěnu účast ve čtvrtfinále. Budou do něj nasazeny podle pořadí ve skupině. Také první dva celky z béčka se dostanou automaticky mezi nejlepších osm týmů šampionátu. Do elitní osmičky má šanci proniknout i nejlepší ze skupin C. Nejdříve svedou play off zápas vítězové skupin C1 a C2 a úspěšnější z tohoto duelu vyzve v tzv. "Play in" utkání třetí tým ze skupiny B. V takové roli byl například český juniorský výběr na MS 2007 v Kanadě, který "play in" zápas prohrál se Skotskem. Také nyní by se teoreticky mohl v této roli český tým ocitnout. Má však slušnou šanci se dostat do čtvrtfinále i přímo.

Zbylé dva týmy ze skupiny B, ze skupin C a poražený z "play in" utkání se pak ve druhé části turnaje střetnou o konečné 9. až 16. místo. V elitní osmičce se hraje klasický vyřazovací pavouk, samozřejmě se závěrečnými zápasy o konečná umístění. První zápasy ve skupinách na MS jsou na programu ve čtvrtek 18. června, turaj vyvrcholí finálovým duelem v sobotu 27. června.

Více informací získáte na www.lacrosseworldcup2009.com, případně na mailu worldcup2009 [at] lacrosse.cz.

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?