Lacrosse > Mistrovství světa v halovém lakrosu se bude hrát v Edenu

Mistrovství světa v halovém lakrosu se bude hrát v Edenu

2.3.2011

Mistrovství světa v halovém lakrosu se bude hrát v Edenu
Mistrovství světa v halovém lakrosu se bude hrát v Edenu

(pch) - Organizační výbor informoval, že přesunuje Mistrovství světa v halovém lakrosu, které se bude konat v Praze od 21. do 28. května, do menší haly v Edenu. Skromnější podmínky sice nenabídnou hráčům takový komfort jako v původně plánované Tesla Aréně, ovšem z diváckého hlediska se jedná o pozitivní krok, protože menší hala i menší hrací plocha nabídnou bezesporu zajímavější zážitek.  

Zároveň také došlo k uzavření počtu účastníků. Vedle očekávané Kanady, Spojených států, Austrálie, Anglie, Irska a domácího týmu se do turnaje jako neoficiální účastník zapojí i Slovensko. Otazníky nad tolik očekávanou účastí výběru původních obyvatel Severní Ameriky se díky aktivitě organizačního výboru pomalu rozplývají – ze strany českých úřadů by nemělo v jejich vstupu do České republiky již nic bránit. Sněm náčelníků Irokézské konfederace na podzim minulého roku odhlasoval, že příslušníci šesti původních národů nesmějí cestovat na jiné cestovní doklady, než které vydává konfederace. Ovšem ty svět kromě zemí Severní Ameriky neuznává. Do České republiky ale Irokézové mohou při splnění určitých podmínek vycestovat bez pasu pouze na vízum. Na tahu jsou nyní americké a kanadské úřady (kvůli návratu), Mezinárodní lakrosová federace FIL (nevyřízené záležitosti spojené s neúčastí Irokézů na Mistrovství světa ve field-lakrosu v minulém roce) a konečně také samotní Indiáni, kteří musejí podstoupit různé administrativní procedury a dohodnout se úřady ve svých zemích a s FIL.

V každém případě nás v květnu čeká mimořádný zážitek – takovou koncentraci nejlepších hráčů lakrosu na jediném místě v srdci Evropy si nemůže nechat ujít nikdo, kdo se považuje za fanouška nebo hráče tohoto atraktivního sportu. Od soboty 21. května do soboty 28. května nás v Edenu čekají každý den tři utkání, tři špičková představení, jejichž aktéry budou i naši hráči.

Rozpis utkání by měl být zveřejněn každým dne. Již nyní je však jasné, že se ve svém úvodním střetnutí domácí tým utká v sobotu večer se třetím týmem světa USA, v neděli by pak měl nastoupit proti Irokézům a účast v základní skupině zakončit v úterý proti Irsku.

Ve druhé skupině se představí obhájce titulu Kanada, kterou vyzve Austrálie, Anglie a Slovensko.    

Vstupenky jsou již v předprodeji na stránkách www.wilcprague2011.eu v sekci Vstupenky. Organizátoři již nyní zaznamenali velký zájem fanoušků v Rakousku, Německu i Polsku. Kapacita stadionu je 4 900 míst. Do 31. března lze stále ještě využít nabídku v rámci Akce samolepka, při níž můžete získat vstupenky až s 68% slevou!

Petr Chmelař

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%