Lacrosse > Ženský lakros > Mistrovský titul obhájil tým LCC Girlz - kopie - kopie

Mistrovský titul obhájil tým LCC Girlz - kopie - kopie

12.6.2010

(pur) - Elitní radotínský celek LCC Girlz zaslouženě kraloval Národní lakrosové ženské lize (NLŽL). V sobotním druhém finálovém utkání porazil výběr FTVS Retro Teen jasně 14:3 a mohl slavit titul. Třetí příčku obsadilo Jižní Město po těsné výhře 6:5 nad LCC Chicks.

2. finále: LCC Girlz – FTVS Retro Teen 14:3 (6:3)

Po jasném triumfu týmu LCC Girlz v prvním finálovém střetnutí se podobný průběh dal očekávat i ve druhém souboji. Úvod byl poměrně opatrný, ale radotínský celek brzy ukázal svou sílu a po čtvrthodině hry vedl už 6:0. Ovšem druhá polovina úvodního dějství vyšla velmi dobře Retru. To zabralo, předvedlo několik rychlých a účinných akcí a do přestávky dokázalo stav zkorigovat na rozdíl pouhých tří branek.

Druhý poločas tak začal s očekáváním, zda se FTVS povede díky nabytému sebevědomí ještě více utkání zdramatizovat. Ovšem Girzl nechtěli žádný zvrat připustit a opět svůj náskok navyšoval. Nejaktivnější byly v tomto směru Srchová či Karnetová. V dalších minutách se však dostalo i na zkušené hráčky. Retro už nedokázalo účinně vzdorovat, navíc je necelých deset minut před koncem oslabila Dočkalová, která byla za nesportovní chování vyloučena. A tak si hráčky Girlz připsaly výhru 14:3 a mohly se radovat z obhajoby titulu.

Konečný stav série: 2:0.

2. zápas o 3. místo: SK Lacrosse Jižní Město – LCC Chicks 6:5 (3:2, 3:3)

Už první vzájemný duel o bronz byl z kategorie dramatických a oba celky v tom hodlaly pokračovat také nyní. Juniorský výběr z Radotína se musel obejít bez zraněné Krmenčíkové a navíc hrál bez střídání. Naopak Jižní Město bylo prakticky kompletní a připravené sérii ukončit. Zápas plný ostrých soubojů ze začátku nepřinášel moc šancí a první branka padla až v sedmé minutě, když se prosadila radotínská Martínková. Několik slibných možností Jižňáku zůstalo bez využití, až v patnácté minutě vyrovnala Plecháčová po chybě brankářky Bernhäuserové v rozehrávce. Na opačné straně mohla vrátit vedení Chicks Šrůtová, ale trefila jen břevno, a tak přišel další trest po chytrém vyběhnutí Bradáčové před branku. Ovšem Šrůtová se přece jen dočkala o pět minut později, když využila rychlý brejk. Jižní Město si další důležitý vedoucí gól schovalo až na poslední minutu první části hry.

Po přestávce se opět hrálo téměř deset minut bez branek, ale pak se naopak střílelo pořádně ostrými. Jižňák přidal čtvrtou branku zásluhou Mühlbachové, ovšem prakticky hned po facu odpověděla po brejku Martínková. A Chicks se rozhodně nechtěli lacino vzdát. I trefa Palajíčkové se dočkala rychlé odezvy. A to hned ve dvou totožných trestných střelách z lakrosek osvědčených střelkyň Martínkové a Šrůtové. Obě vtěsnaly své branky do jedné minuty a stav byl rázem vyrovnaný 5:5. Necelých pět minut před koncem ale opět chybovaly Chicks v rozehráce a po brejku dala vítězný gól Jižňáku opět Palajíčková. Radotínský tým měl sice ještě šance na vyrovnání, ale už je nedokázal proměnit. Třetí příčku tak obsadilo Jižní Město po těsné výhře 6:5.

O páté místo v NLŽL se nakonec podělí týmy LK Slavia Flamingo a LC Inferno. Po dvou zápasech byl stav série nerozhodný 1:1. Třetí duel se v týdnu kvůli bouřce nedohrál, a tak Komise pro ligu a rozhodčí rozhodla o tom, že se oba celky umístí na páté pozici.