Lacrosse > Mužský lakros > Mikulášská lakrosová nadílka

Mikulášská lakrosová nadílka

1.12.2010

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - Národní box lakrosová liga zakončila svou první třetinu a do další části vstoupí po týdenní přestávce hracím víkendem, který byl kdysi v dřevních dobách běžný – na jednom místě se setkají téměř všechny týmy hrající v lize.

Nadcházející sobotu a neděli (4. a 5. prosince) nás tedy v nové aréně na Jižním Městě čeká hutný program. V rozpisu bohužel nejsou takové lahůdky, jimiž jsou vzájemná utkání „silné trojky“, přesto se ale divák může těšit na zajímavé zápasy, protože letošní liga je zatím poměrně vyrovnaná.

Hned zrána, od 8.00 hod, se proti sobě postaví letošní překvapení ForFun (4-1+-1), který je aktuálně na 2. místě tabulky, proti váhající osmé Slavii (3-0-5). Slavia by svou bojovností mohla na ForFuny platit a nepochybně se bude snažit dohnat nečekané bodové ztráty zejména z utkání s Pardubicemi a Nationals. ForFun zatím všechny své soupeře přehrál s přehledem, v prodloužení získal dokonce cenný skalp Malešic a prohrál jen o gól s Jižním Městem. Slavia si po sérii tří proher spravila chuť vítězstvími nad Pardubicemi, Highlanders a Plzní.

Od 11.00 hod. začíná zápas Pardubic (3-0-3) a mladého týmu Radotína LC Wolves (0-0-6). Radotínští se jako nováček v tomto ročníku NBLL zatím neprosadili a v jejich neprospěch hovoří i hrozivé skóre ze šesti utkání 17:99. Pardubice jsou aktuálně šesté a Wolves poslední. V prvním utkání letošního ročníku NBLL zvítězily Pardubice 10:2.

Po obědě se ve 13.30 představí domácí proti horalům ze Šumperka a okolí. I v tomto utkání je jasný favorit – Jižní Město, které ze svých pěti utkání prohrálo s Malešicemi a v prodloužení pak s LCC Radotín a je na 5. příčce průběžné tabulky. Bilance Highlanders na 10. místě je o poznání horší: 0-0-6. Předchozí zápas skončil jednoznačně 19:5 pro Jižní Město.

Ve čtyři hodiny odpoledne to vypadá na asi nejzajímavější utkání dne – střetnou se totiž slovenští Nationals (3-0-1), které určitě mrzí rozhodnutí jejich národní asociace nezúčastnit se Mistrovství světa v box lakrosu v roce 2011 v Praze, s matadory Falcon Millionaires (4-0-2). Jejich první duel před měsícem vyhráli Milionáři 11:7. Falcons jsou aktuálně na čtvrtém místě a Nationals na sedmém, přičemž na radotínský tým ztrácejí pouhé tři body a mají o dva zápasy méně.

Večerní zápas od 18.30 hod. svede na palubovku Malešice (4-1--2) a Plzeň (2-0-4). Pro oba soupeře to bude v tomto ročníku první střetnutí. Favoritem jsou aktuálně třetí Malešice, které v posledních dvou těžkých utkáních porazily Jižní Město (14:11) a prohrály s Radotínem (8:15). Plzeň (v tabulce na 9. místě) má za sebou těsnou porážku se Slávií (13:14) a jednoznačnou výhru nad Wolves (17:7).

V neděli si přivstanou domácí příznivci Jižního Města – to se totiž od 8.00 hodin střetně s týmem Nationals. Od 11.00 hod. je na programu střetnutí Pardubic s Highlanders (minulé utkání 12:8 pro Pardubice) a od 13.30 Plzeň vyzve Falcon Millionaires. V těchto střetnutích jsou mírnými favority Pardubice respektive Plzeň. Poslední dvě utkání mají jasné favority – od 16.00 hod. se elitní tým Radotína střetne se Slavií a program víkendu uzavřou Malešice proti Wolves (předchozí utkání 16:0).

sobota 4. prosince, hala Jižní Město
8.00     Slavia – ForFun
11.00   Pardubice – Wolves
13.30   Jižní Město – Highlanders
16.00   Nationals – Falcon Millionaires
18.30   Malešice – Plzeň

neděle 5. prosince, hala Jižní Město
8.00     Jižní Město – Nationals
11.00   Pardubice – Highlanders
13.30   Falcons Millionaires – Plzeň
16.00   Radotín – Slavia
18.30   Wolves – Malešice

Petr Chmelař

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193