Lacrosse > Ženský lakros > Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název - kopie

Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název - kopie

7.5.2019

Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název - kopie

Národní lakrosové asociace se od včerejška již nesdružují ve Federation of International Lacrosse, nýbrž ve World Lacrosse. Mezinárodní federace přistoupila ke změně názvu v souvislosti s úsilím o začlenění lakrosu mezi olympijské sporty.

Oznámení o změně názvu si prezidentka FIL, tedy World Lacrosse, Sue Redfernová a generální ředitel Jim Scherr schovali na zasedání SportAccordu 2019, což je každoroční setkání vedoucích představitelů olympijských a dalších sportů.

Nový název, logo, značka a webové stránky by měly přispět k dalšímu rozvoji lakrosu a především k naplnění olympijského snu.

„Název a značka World Lacrosse zachycují bezpočet jedinečných atributů, díky kterým je lakros tak zajímavý – bohaté dědictví a tradice, vzrušení a energie, rostoucí atraktivita a jedinečný duch přátelství mezi hráči a příznivci na celém světě. My všichni, kdo tímto sportem žijeme, se těšíme na budoucnost - jak to vyjadřuje nové motto World Lacrosse: Experience What's Next.“  

Současně s novou značkou byla představena nová adresa webových stránek mezinárodní lakrosové organizace - ty nyní naleznete na adrese www.worldlacrosse.sport.

Celou tiskovu zprávu si můžete přečíst zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%