Lacrosse > Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název

Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název

7.5.2019

Mezinárodní lakrosová federace mění svůj název

Národní lakrosové asociace se od včerejška již nesdružují ve Federation of International Lacrosse, nýbrž ve World Lacrosse. Mezinárodní federace přistoupila ke změně názvu v souvislosti s úsilím o začlenění lakrosu mezi olympijské sporty.

Oznámení o změně názvu si prezidentka FIL, tedy World Lacrosse, Sue Redfernová a generální ředitel Jim Scherr schovali na zasedání SportAccordu 2019, což je každoroční setkání vedoucích představitelů olympijských a dalších sportů.

Nový název, logo, značka a webové stránky by měly přispět k dalšímu rozvoji lakrosu a především k naplnění olympijského snu.

„Název a značka World Lacrosse zachycují bezpočet jedinečných atributů, díky kterým je lakros tak zajímavý – bohaté dědictví a tradice, vzrušení a energie, rostoucí atraktivita a jedinečný duch přátelství mezi hráči a příznivci na celém světě. My všichni, kdo tímto sportem žijeme, se těšíme na budoucnost - jak to vyjadřuje nové motto World Lacrosse: Experience What's Next.“  

Současně s novou značkou byla představena nová adresa webových stránek mezinárodní lakrosové organizace - ty nyní naleznete na adrese www.worldlacrosse.sport.

Celou tiskovu zprávu si můžete přečíst zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 203