Lacrosse > Mužský lakros > Memoriál Aleše Hřebeského slaví 25. narozeniny

Memoriál Aleše Hřebeského slaví 25. narozeniny

21.4.2018

Již dlouhých 25 let se v pražském Radotíně koná boxlakrosový turnaj Memoriál Aleše Hřebeského. Turnaj, který byl ve svých počátcích malou lokální akcí, se za dobu svého trvání stal jednou z nejprestižnějších světových lakrosových akcí, na kterou se každoročně sjíždějí hráči z celého světa a na kterou se těší všichni fanoušci lakrosu v České republice. Nebude tomu jinak ani letos. Od středy 25. 4. do soboty 28. 4. se můžeme těšit na porci 68 zajímavých zápasů, na jejímž konci budeme znát vítěze letošního ročníku.

Letošního jubilejního ročníku se účastní 24 týmů, což je nejvyšší počet v historii turnaje. Kromě již tradičních účastníků se nově představí americký tým Jagged Mountain, složený z bývalých hráčů kanadské profesionální ligy, dále domácí mladíci LCC Wolves a další český tým Old DogsPlzeň.

Vzhledem k počtu účastníků se také po dlouhých letech změnil hrací systém. Účastníci byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin, Gold a Silver, a v nich se utkají vždy ve čtyřech skupinách systémem každý s každým.

Dále se pak bude hrát podle předem avizovaného systému play-off. Hrací systém je navržen tak, aby i tým, který byl nasazen jako poslední, měl teoretickou šanci turnaj vyhrát. Od změny systému si pořadatelé slibují především větší počet vyrovnaných zápasů již v základních skupinách, což v minulých letech nebývalo.

Ještě před začátkem Memoriálu se ale můžeme těšit na čtyřdenní „předkrm“ ve formě čtvrtého ročníku série mezistátních přátelských zápasů s názvem European Box Lacrosse Invitational. Rozpis zápasů a další podrobnosti najdete zde. Česká juniorská reprezentace se představí v pátek 20. 4. od 19:50 proti Německu a v pondělí 23. 4. od 15:50 proti Nizozemsku.

O obhajobu loňského vítězství na Memoriálu se budou pokoušet domácí LCC Custodes. Tradičně silnými budou kanadské tým Green Gaels a Alberta Wariors a dále finští Turku Titans. A podcenit není možné ani tradičního účastníka z USA tým Megamen, vítěze turnaje z roku 2012. 

Nenechte si ujít...
Ačkoli celý turnaj slibuje skvělou podívanou, přeci jen bychom chtěli upozornit na několik klíčových událostí.

Tou první je určitě slavnostní zahájení ve středu v podvečer s novou choreografií, kde se představí všichni účastníci a které orámují dva zápasy domácích týmů LCC. Od 18:10 se představí Wolves v souboji s německým týmem Deutschland Adler a po slavnostním zahájení se Custodes střetnou s Albertou Wariors, týmem, kterému podlehli v roce 2016 až v prodloužení finálového utkání a který loni porazili v osmifinále na samostatné nájezdy.

V pátek 27. 4. se turnaj částečně přesune na zimní stadion do Černošic, kde se bude hrát šest utkání.

Semifinálové zápasy, kterým bude předcházet dětská exhibice, se pak hrají v pátek večer od 20:10 a 21:10.

Vyvrcholením letošního Memoriálu bude sobotní finále od 20:00, po kterém následuje tradiční ohňostroj. 

Užijte si nezapomenutelnou atmosféru
Pro diváky i hráče nebudou ani letos chybět služby profesionálního fotografa Josefa Štěpána, vybaveného špičkovou tiskárnou Epson ve stánku přímo v areálu hřiště. Všechny fotografie budou prezentovány na LCD monitorech na fotostánku a každý si je bude moci prohlédnout a případně ihned pořídit v profesionální kvalitě až do velikosti A3+! Další, už tradiční službu bude nabízet ve svém stánku masér a fyzioterapeut Jan Borůvka Heřmánek, a to divákům i hráčům.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu i s dětmi, nemusíte mít obavu, že by se nudily. V areálu mohou využít dětský koutek školičky Petrlíč s profesionálním personálem. Děti mohou také soutěžit o drobné ceny a jistě ocení už legendární sobotní večerní ohňostroj. Výtěžek tradiční tomboly, v níž každý vyhrává a do níž věnovali ceny partneři turnaje, půjde tentokrát na účast juniorky LCC na turnaji v zámoří.

Kdo se byť jednou zúčastnil Memoriálu Aleše Hřebeského, dá nám za pravdu, že lakrosový areál LCC Radotín má svého genia loci a turnaj neopakovatelnou atmosféru. Přijďte si ji užít – dramatické zápasy, příjemná setkání, dobré pivo i jídlo a třeba lakrosovou afterparty do klubu Blázinec na Smíchově.

Celý turnaj můžete sledovat živě na Youtube kanálu LCC. Rozpis, on-line statistiky, reportáže a další informace najdete na www.AHMemorial.cz. Obě semifinále a finále vysílá živě kanál Sport 5.
Antonín Gottwald
foto Martin Bouda

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270