Lacrosse > Ženský lakros > Memoriál Aleše Hřebeského 2014 – Svátek boxlakrosu opět začíná - kopie

Memoriál Aleše Hřebeského 2014 – Svátek boxlakrosu opět začíná - kopie

21.4.2014

Letos se již pojedenadvacáté rozduní mantinely na rekonstruovaném radotínském boxlakrosovém stadionu. Jedenadvacet týmů ze čtrnácti zemí světa se v 59 zápasech střetne v soubojích o další titul šampiona tohoto prestižního turnaje. O obhajobu loňského vítězství se pokusí domácí LCC Radotín. Nabízíme vám malou pozvánku.

Čtyřdenní turnaj bude mít kromě mnoha skvělých zápasů i několik vrcholů v rámci doprovodného programu.

Středa 23. 4. od 19 hodin:
Určitě si nenechte ujít zahajovací ceremoniál, na kterém se představí všech 21 mužstev. Budete mít jedinečnou možnost spatřit a pozdravit všechny zúčastněné týmy pohromadě.

Pátek 25. 4. od 19 hodin:
Druhým vrcholem programu bude páteční galavečer lakrosu, v rámci kterého uvidí diváci všechny věkové kategorie lakrosových hráčů – od těch nejmenších až po současné reprezentanty, kteří se utkají s All Stars výběrem zahraničních hráčů turnaje. Česká reprezentace se již rok připravuje na mistrovství světa v roce 2015 a toto bude její další vystoupení. V rámci večera se uskuteční dovednostní soutěže hráčů a program zakončí ohnivá show.

Sobota 26. 4. od 15 hodin:
Sportovním vrcholem celého turnaje bude sobotní podvečer a boje o umístění na předních místech. Před zápasem o 3. místo se představí v exhibičním utkání české juniorky připravující se na mistrovství světa v roce 2015
Finále letošního ročníku pak bude zahájeno ve 20 hodin a večer skončí slavnostním předáním cen a ohňostrojem.

Další dobré důvody pro návštěvu letošního Memoriálu:
1. Nejkvalitnější turnaj v historii
Jestliže jsme loňský 20. ročník označovali jako nejkvalitnější a těžko překonatelný, musíme před startem letošního turnaje konstatovat, že úroveň letošních zápasů bude zcela jistě mnohem vyšší. Zaslouží se o to dva zcela noví účastníci Memoriálu, irokézské týmy Kahnawake Rapids a Kahnawake Tomahawks. Zejména Rapids, v jejichž sestavě nalezneme několik reprezentantů, budou patřit k horkým favoritům na celkové prvenství.

2. Hvězdy Memoriálu
Turnaje se každoročně účastní mnoho skvělých hráčů a na některé chceme zvlášť upozornit. V dresu Kahnawake Rapids se představí brankář Mike Thompson, který hájil branku národního týmu na třech mistrovstvích světa. Dále Roger Vyse, dlouholetá opora týmu NLL Buffalo Bandits a také Kedoh Hill z dalšího týmu NLL Rochesteru Knighthawks. V dresu trojnásobného vítěze AHM Megamen Boston budou mezi opory patřit gólman Scotty Komer, známý z Love You to Death, dále nejlepší střelec několika předchozích ročníku Bryan Bendig a také Andrew Wasik, který hrával nejvyšší soutěž v USA. Domácí LCC potáhnou za obhajobou především elitní střelec Radek Skála, tvůrce hry Petr Poupě a brankář Dominik Sika

3. Charitativní akce
Návštěvníci budou moci přispět do charitativní sbírky, kterou pořadatelé letos poprvé připravili a kterou chtějí pomoci tělesně postiženému chlapci na invalidním vozíku. K akci se připojila i většina zúčastněných týmů, které vloží 10 Kč za každou vstřelenou branku svého týmu. Diváci mohou na sbírku „Každý gól má cenu“ přispět koupí samolepky s logem akce.

4. Profesionální fotostudio přímo v areálu
I pro letošní ročník Memoriálu jsme domluvili služby profesionálního fotografa Josefa Štěpána. Všechny fotografie budou v průběhu turnaje prezentovány na LCD monitorech na fotostánku v bezprostřední blízkosti hřiště, kde si je každý divák i hráč bude moci prohlédnout a případně ihned pořídit v profesionální kvalitě až do velikosti A3+. Vybrané fotky bude možné pořídit i v elektronické podobě v e-shopu. Ukázky snímků Josefa Štěpána z Evropské lakrosové ligy najdete zde, fotky z loňského Memoriálu pak na webu www.josefstepan.cz. Fotografie z letošního ročníku budou přibývat zde.

4. LED obrazovka v areálu
Již nemusíte mít strach, že při chvilkové nepozornosti propásnete důležité okamžiky zápasu. V areálu bude nainstalována LED obrazovka, na které budou k vidění opakované záběry důležitých okamžiků.

5. Rychlé kombinace, mnoho gólů, tvrdé střety
To vše přináší divákům boxlakros – divácky velice atraktivní a vděčný sport. Každý, kdo na turnaj zavítá, bude svědkem neopakovatelných soubojů, krásných rychlých kombinací a mnoha vstřelených branek. Boxlakros je sport pro celé muže, kteří neuhnou v žádném souboji, soupeři nic nedarují, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího si se soupeřem podají ruce a jsou z nich opět dobří kamarádi.

6. Doprovodný program pro děti
Pokud se rozhodnete pro návštěvu i se svými dětmi, nemějte obavu, že by se nudily. V areálu mohou využít dvou dětských koutků, plných zajímavých atrakcí. Mohou také soutěžit o drobné ceny a jistě ocení sobotní ohňostroj. Program pro děti zajišťuje mateřská školka Petrklíč.

7. Tombola plná skvělých cen
Během pátku a soboty budete moci vyhrát v naší tombole spoustu věcných cen, které nám věnovali naši partneři. Půjde např. o typické české pochoutky, sportovní vybavení a oblečení, dárkové koše atd.

8. Měřič rychlosti střely
Stejně jako v minulých letech jsme připravili pro návštěvníky atrakci v podobě radarového měřiče rychlosti střely. Každý si tak bude moci vyzkoušet své lakrosové schopnosti a dovednosti v této oblasti a třeba porovnat své výkony z let minulých s těmi dnešními. Na „nejtvrdšího“ střelce samozřejmě čeká odměna. A může pak srovnat rychlost svojí střely s nejlepšími hráči, kteří se předvedou v přestávce exhibičního zápasu.

9. Páteční galavečer
Pokud se chystáte na Memoriál pouze na jeden den, určitě si nenechte ujít páteční večer. Galaprogram začíná v 19 h exhibičními vystoupeními nejmenších lakrosáků a pokračuje zápasem české reprezentace proti výběru nejlepších zahraničních hráčů turnaje: ČR vs. All Stars. V přestávkách pak budou k vidění dovednostní soutěže vybraných hráčů z každého týmu a večer bude korunován fireshow. Večerem provází Zdeněk Suchý.

10. Finále
Sportovní vyvrcholení turnaje nastane v sobotu 27. dubna odpoledne. V 16 h začíná první semifinále, v 18.50 h zápas o konečné 3. místo a ve 20 h vrchol – finále, kdy se dvě nejlepší mužstva střetnou o hlavní trofej. Loni se těmi šťastnými stali domácí LCC, ve finále porazili americký výběr Megamen Boston. Letos se okruh favoritů rozšiřuje o dva nové irokézské týmy a o triumf budou jistě usilovat i další týmy, především ty kanadské – Green Gaels, Pioneers a Nova Scotia Privateers.

Slavnostní zakončení Memoriálu a vyhlášení nejlepších týmů proběhne ihned po skončení finále.

Neopakovatelná atmosféra
Kdo se byť jednou zúčastnil Memoriálu Aleše Hřebeského, dá nám za pravdu, že lakrosový areál LCC Radotín má svého genia loci a turnaj neopakovatelnou atmosféru. Přijďte si ji užít! Dramatické zápasy, příjemná setkání, lakrosová party, dobré pivo i jídlo. Čeká vás přátelská atmosféra, kvůli které jezdí rok co rok do Radotína týmy z celého světa. 

Celý průběh turnaje můžete sledovat na www.net-tv.cz.

Podrobný rozpis a další informace najdete na www.AHMemorial.cz.

Jan Barák, Ondřej Mika

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%