Lacrosse > Mužský lakros > Megamen Boston obhájili vítězství

Megamen Boston obhájili vítězství

27.4.2009

Megamen Boston obhájili vítězství

Tým Megamen Boston se stal vítězem 16. ročníku boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského a zopakoval svůj loňský triumf. Ve finále porazil SK Lacrosse Jižní Město 9 : 3.

Turnaje, který je největší lakrosovou akcí svého druhu v Evropě, se zúčastnilo 16 týmů z devíti zemí. Megamen Boston postoupili do finále přes domácí LCC Radotín, které porazili v krásném čtvrtfinálovém zápase v poměru 6 : 4. V semifinále si pak poradili s druhým americkým týmem na turnaji – LC United –, když zvítězili 11 : 4.

Jižní Město mělo ve čtvrtfinále za soupeře TJ Malešice; zápas skončil 3 : 1. V semifinále pak Jižní Město vyřadilo kanadský Ajax-Pickering Rock po výhře 9 : 3. Ajax si pak v zápase o třetí místo vybojoval bronz nad LC United gólem v posledních vteřinách zápasu.

Úroveň turnaje se od loňska výrazně zlepšila a většina týmů přijela v mnohem silnější sestavě. Výsledkem pak byla řada vyrovnaných a velmi atraktivních zápasů. Turnaj během víkendu navštívilo zhruba 3000 diváků, kteří si mohli užít kromě samotných zápasů turnaje i sobotní exhibiční zápas, ve kterém výběr České republiky porazil All Stars tým zahraničních účastníků turnaje 7 : 4. K vidění byly i ukázky žákovského lakrosu a exhibiční zápas sehrály i členky českého ženského reprezantačního týmu, které se připravují na mistrovství světa v ženském lakrosu. To se koná od 17. do 27. června v Praze v areálu SK Slavia Praha ve Vršovicích.

Memoriál Aleše Hřebeského se ze skromného turnaje pořádaného na památku zesnulého hráče LCC Radotín rozrostl do prvotřídní světové lakrosové události s ohromným renomé, i díky podpoře sponzorů – generálním partnerem letošního ročníku byla firma S&S vzduchotechnika, hlavním partnerem portál www.sreality.cz. Turnaj podpořil i Magistrát hlavního města Prahy a Úřad městské části Praha 16.

Konečné pořadí:
1. Megamen Boston (USA)
2. SK Lacrosse Jižní Město (CZE)
3. Ajax-Pickering Rock (CAN)
4. LC United (USA)
5. LCC Radotín (CZE)
6. London Knights (ENG)
7. Adanac Warriors (CAN)
8. TJ Malešice (CZE)
9. 1Lacrosse Riggers (IRL)
10. LCC Tigers (CZE)
11. LC Slavia Praha (CZE)
12. LC Pardubice (CZE)
13. Tricksters LT (SVK)
14. BIBER (GER)
15. Turku Titans (FIN)
16. Vienna Cherokees (AUT)

Individuální ocenění:
Nejlepší útočník: Bryan Bendig (Megamen)
Nejlepší obránce: Adam McGourty (1Lacrosse Riggers)
Nejlepší brankář: Ginny Cappicchioni (Megamen Boston)
All Stars 5:
Luke Parker (Adanac Warriors)
Ryan Hotaling (Megamen Boston)
Jakub Nováček (SK Lacrosse Jižní Město)
Scott Komer  (Ajax-Pickering Rock)
Petr Poupě (LCC Radotín)
Nejlepší střelec: Bryan Bendig (Megamen, 19 gólů)
Cena Hany Žižkové pro nejužitečnějšího hráče – vítěz kanadského bodování: Pavel Došlý (SK Lacrosse Jižní Město, 24 bodů)

Foto:  Matěj Feszanicz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 207